Kurs podstawy rysunku i malarstwa

Uwaga NOWOŚĆ !
Podstawy rysunku i malarstwa – kurs dla dzieci w wieku 8-12 lat realizowany w roku szkolnym 2023/2024. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu we wtorek o 17.00 i potrwają 90 minut.

Dla kogo?

Jeśli Twoje dziecko z zapałem tworzy swoje dzieła sztuki, jesteśmy gotowi dać mu inspirację i wskazać właściwe techniki w rysownictwie. Rysunek kształtuje w dzieciach wrażliwość estetyczną, uczy łączenia kolorów, planowania przestrzeni, zasad konstrukcji oraz pobudza wyobraźnie przestrzenną.

Kurs można rozpocząć bez względu na poziom obecnych umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. Najważniejsza jest pasja i chęć rozwoju w tym obszarze. Każde spotkanie jest bowiem okazją do ćwiczeń i doskonalenia unikalnego warsztatu pracy każdego dziecka.

Nasz kurs pozwala wyłuskać talenty drzemiące w dzieciach, co może przyczynić się do rozwoju pasji na długie lata. Efekty prac jako niewątpliwe źródło satysfakcji młodych artystów stanowią także ważne źródło budowania wiary w siebie i swoje możliwości, a także wzmacniają ich poczucie wartości.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach rówieśniczych (maksymalnie 8 osób na grupę), tak aby każdy mógł skorzystać z indywidualnego wsparcia prowadzącej. Kameralne grupy umożliwią również zawarcie nowych przyjaźni.

Elementy zajęć

Podczas spotkań omówione zostaną różnorodne techniki plastyczne. Dzieci działać będą w obrębie prac rysunkowych i malarskich. Korzystać będą z takich narzędzi jak np. kredka, ołówek, cienkopis, tusz, farba, mazak.

Koszt kursu rysunku dla dzieci

150zł/miesiąc, płatne na koniec miesiąca w 10 miesięcznych ratach począwszy od września do czerwca 2024. Płatności dokonywane są przelewem.

Cena obejmuje

• organizację 33 spotkań w ciągu roku szkolnego
  • zajęcia trwające 90 minut
  • grupa maksymalnie 8 osobowa
  • wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć

Prowadząca zajęcia: Weronika Młotek

Pasjonatka sztuki, w wolnym czasie tworzy rysunki w stylu kreskówkowym. Lubi wszelkie rękodzieło. Ma także doświadczenie z tworzeniem biżuterii artystycznej, ozdabianiem ścian czy tworzeniem obrazów w swoim „unikalnym stylu”. Na co dzień żłobkowa ciocia, prywatnie mama dwójki maluchów. Z Areną związana jest od 2016 roku.

Jej ulubiony cytat to „Bądź zmianą, która chcesz widzieć w świecie”.

Zapisy

Rezerwacji miejsc można dokonać drogą mailową – arena.leszno@gmail.com lub telefonicznie 783 295 646. Ostatecznym potwierdzeniem zapisu jest podpisanie umowy we wspólnie ustalonym terminie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc grupy będą tworzone według kolejności zapisu.