Kurs podstawy rysunku i malarstwa

Uwaga NOWOŚĆ !
Podstawy rysunku i malarstwa – kurs dla dzieci w wieku 8-12 lat realizowany w roku szkolnym 2022/2023. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu we wtorek o 17.00 i potrwają 90 minut.

Dla kogo?

Jeśli Twoje dziecko z zapałem tworzy swoje dzieła sztuki, jesteśmy gotowi dać mu inspirację i wskazać właściwe techniki w rysownictwie. Rysunek kształtuje w dzieciach wrażliwość estetyczną, uczy łączenia kolorów, planowania przestrzeni, zasad konstrukcji oraz pobudza wyobraźnie przestrzenną.

Kurs można rozpocząć bez względu na poziom obecnych umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa. Najważniejsza jest pasja i chęć rozwoju w tym obszarze. Każde spotkanie jest bowiem okazją do ćwiczeń i doskonalenia unikalnego warsztatu pracy każdego dziecka.

Nasz kurs pozwala wyłuskać talenty drzemiące w dzieciach, co może przyczynić się do rozwoju pasji na długie lata. Efekty prac jako niewątpliwe źródło satysfakcji młodych artystów stanowią także ważne źródło budowania wiary w siebie i swoje możliwości, a także wzmacniają ich poczucie wartości.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach rówieśniczych (maksymalnie 8 osób na grupę), tak aby każdy mógł skorzystać z indywidualnego wsparcia prowadzącej. Kameralne grupy umożliwią również zawarcie nowych przyjaźni.

Elementy zajęć

Podczas spotkań omówione zostaną różnorodne techniki plastyczne. Dzieci działać będą w obrębie prac rysunkowych i malarskich. Korzystać będą z takich narzędzi jak np. kredka, ołówek, cienkopis, tusz, farba, mazak.

Koszt kursu rysunku dla dzieci

150zł/miesiąc, płatne na koniec miesiąca w 10 miesięcznych ratach począwszy od września do czerwca 2022. Płatności dokonywane są przelewem.

Cena obejmuje

• organizację 33 spotkań w ciągu roku szkolnego
  • zajęcia trwające 90 minut
  • grupa maksymalnie 8 osobowa
  • wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć

Prowadząca zajęcia: Weronika Młotek

Pasjonatka sztuki, w wolnym czasie tworzy rysunki w stylu kreskówkowym. Lubi wszelkie rękodzieło. Ma także doświadczenie z tworzeniem biżuterii artystycznej, ozdabianiem ścian czy tworzeniem obrazów w swoim „unikalnym stylu”. Na co dzień żłobkowa ciocia, prywatnie mama dwójki maluchów. Z Areną związana jest od 2016 roku.

Jej ulubiony cytat to „Bądź zmianą, która chcesz widzieć w świecie”.

Zapisy

Rezerwacji miejsc można dokonać drogą mailową – arena.leszno@gmail.com lub telefonicznie 783 295 646. Ostatecznym potwierdzeniem zapisu jest podpisanie umowy we wspólnie ustalonym terminie (najpóźniej na początku września).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc grupy będą tworzone według kolejności zapisu.