Arena Kreatywnej Edukacji – zajęcia na miarę XXI wieku

Arena Kreatywnej Edukacji przestała już tylko istnieć w sferze marzeń oraz planów i ujrzała światło dzienne za sprawą Moniki Kościelniak i Marty Grześko-Nyczki, laureatek IV edycji konkursu „Pomysł na biznes”, organizowanego przez Leszczyńskie Centrum Biznesu. Panie utworzyły w Lesznie innowacyjny ośrodek edukacyjny.

Założycielki przeprowadziły już szkolenia i warsztaty dla rodziców z dziećmi oraz współorganizowały półkolonie wraz z Fundacją Centrum Aktywności Twórczej. Obecnie zapraszają dzieci w wieku 3-12 lat na rozpoczynające się niebawem kreatywne kursy – nowatorskie zajęcia dodatkowe nastawione na wzmacnianie ich potencjału zwłaszcza w aspekcie intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Kursy te stanowią niebywałą przygodę w odkrywaniu nowych zjawisk, pogłębianiu umiejętności oraz rozwijaniu dziecięcych talentów. A wszystko to dzięki starannie dobranym metodom, a także przyjaznej i pełnej akceptacji atmosferze, która sprzyja spontanicznej aktywności dzieci oraz zachęca do samodzielnych doświadczeń i eksperymentów oraz zadań zespołowych.

Autorski program oraz założenia Areny Kreatywnej Edukacji zostały docenione w środowisku akademickim, stąd może ona poszczycić się patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Poza edukacją dzieci ośrodek oferuje unikalne szkolenia dla nauczycieli i pedagogów.

Więcej informacji na www.arena.edu.pl

źródło: http://lcb.leszno.pl/Arena_Kreatywnej_Edukacji_-_zajecia_na_miare_XXI_wieku.html