Niezwykła Papuga już w Lesznie!

Ponad dwa metry wzrostu, kolorowe upierzenie, piękne duże oczy i radosny dziub – to krótki rysopis tego wyjątkowego ptaka, który z okazji Dnia Dziecka po raz pierwszy pojawił się w Lesznie. Ta pełna pozytywnej energii Papuga zwiastuje lokalną rewolucję edukacyjną.

Od września najmłodsi mieszkańcy Leszna i okolic będą mieli możliwość nauki w innowacyjnym ośrodku popularyzującym edukację kreatywną nastawioną na rozwój istotnych dla osobistego szczęścia kompetencji. Kompetencji, o których zapomina szkoła, kładąc zbyt duży nacisk na odtwarzanie i encyklopedyzm. Arena Kreatywnej Edukacji wychodzi naprzeciw wymaganiom współczesnego rynku, a zarazem oczekiwaniom rodziców, rozwijając w dzieciach umiejętność współpracy, pewność siebie, kreatywne myślenie i wyobraźnię, a także podnosząc ich motywację do nauki, wzmacniając pamięć i koncentrację oraz poszerzając wiedzę o otaczającym świecie.

Nowatorskie zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku 3-12 lat to niecodzienna przygoda w odkrywaniu nowych zjawisk, pogłębianiu umiejętności oraz rozwijaniu drzemiących w nich talentów. A wszystko to dzięki starannie dobranym metodom, a także przyjaznej i pełnej akceptacji atmosferze, która sprzyja spontanicznej aktywności dzieci oraz zachęca do samelka0001odzielnych doświadczeń i eksperymentów. Autorski program obfituje w fascynujące zabawy oraz zadania zespołowe, które wzmacniają potencjał dziecka zarówno w aspekcie intelektualnym, emocjonalnym jak i społecznym.

Autorski program oraz założenia Areny Kreatywnej Edukacji zostały docenione w środowisku akademickim, stąd może ona poszczycić się patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej informacji na www.arena.edu.pl

Zachęcamy także do odwiedzania strony Areny Kreatywnej Edukacji na facebooku!

źródło: http://elka.pl/content/view/64653/633/