Zajęcia dla dzieci 3-12 lat pod patronatem UAM już w Lesznie!

Oferta zajęć dodatkowych dla dzieci z roku na rok jest coraz szersza. Dziś nowością w Lesznie stają się kreatywne kursy dla dzieci w wieku 3-12 lat oferowane przez Arenę Kreatywnej Edukacji.

Najważniejszą formą aktywności dzieci w czasie zajęć jest zabawa. Jest ona najlepszą drogą do wprowadzania nowych doświadczeń oraz budzenia fascynacji otaczającym światem. Atrakcyjne, nieszablonowe i zaskakujące zabawy stymulują wyobraźnię, poszerzają wiedzę, uczą współpracy oraz stwarzają warunki do samodzielnego działania, odkrywania i przeżywania. Te wyjątkowe zajęcia mają za zadanie również wzmacniać poczucie wartości, komunikatywność, przedsiębiorczość, asertywność oraz odwagę i wiarę we własne możliwości.

elka0002Kursy dla dzieci objęte są patronatem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i są realizowane w pięciu grupach wiekowych zgodnie z autorskim programem. Program ten powstał z myślą o rozwijaniu kluczowych kompetencji z uwzględnieniem potrzeb i możliwości dzieci na danym etapie rozwoju. Proponowany podział na grupy wiekowe umożliwia dostosowanie metod i treści oraz koncentrację na wyzwaniach specyficznych dla dzieci w określonym wieku.

Podczas kursów dzieci mają okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, które stymulują ich wszechstronny rozwój. Program kursu obejmuje między innymi zabawy teatralne, muzyczne, plastyczne, ruchowe, eksperymenty, zagadki, łamigłówki, rebusy, zespołowe gry dydaktyczne oraz wielozmysłowe doświadczenia.

Te unikalne zajęcia dodatkowe rozpoczną się już 16 września w Arenie Kreatywnej Edukacji przy ul. 17 Stycznia 90 w Lesznie. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Poza kursami dla dzieci ośrodek oferuje szkolenia dla pedagogów i nauczycieli prowadzone przez specjalistów z całej Polski.

Więcej informacji na www.arena.edu.pl

źródło: http://elka.pl/content/view/66476/633/