Półkolonie z Pomysłem

Aby spędzić wspaniałą przygodę w wakacje nie trzeba wcale wyjeżdżać z Leszna. Półkolonie w Arenie są pełne niespodzianek, zaskakujących sytuacji i niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy dzieci do twórczych aktywności, zabaw na fali wyobraźni, ruchu oraz wielu rozwojowych wyzwań z dużą ilością frajdy. Tegoroczna oferta letnia inspirowana jest światem zmysłów. 

PÓŁKOLONIE z POMYSŁEM – Lato 2019 

24-28.06.2019 – Kraina dźwięków (słuch) dla dzieci w wieku 6-10 lat (brak wolnych miejsc)

Tanecznym krokiem przejdziemy przez wiele gatunków muzycznych. Dowiemy się, co to linia melodyczna i akompaniament. Latynoska muzyka przeniesie nas do Lasów Amazonii, z kolei rytm Polki Dziadek zabierze nas w podróż po Europie. Poznamy, jaką funkcję spełnia Trąbka Eustachiusza i czy ma coś wspólnego z popularnym instrumentem dętym blaszanym. Ponadto, wspólnie odkryjemy, gdzie ciepłe letnie noce lubi spędzać nasz mały, gatunkowy krewny – nietoperz. Wszystko to w atrakcyjnej formie, z wykorzystaniem różnych metod i zabaw. Postawcie swoje uszy na posterunek. Do zobaczenia! 🙂

1-5.07.2019 – Zabawa ze smakiem (węch i smak) dla dzieci w wieku 6-10 lat (brak wolnych miejsc)

Uwaga, uwaga! Przed nami tydzień pełen smaków. Każdy z uczestników będzie miał okazję poczuć się jak prawdziwy kulinarny ekspert. Nie zabraknie mnóstwa kolorów, zapachów i oczywiście wrażeń smakowych. Kto jest odważny i wyruszy z nami do świata zmysłów? Pociąg pełen przygód na pewno zatrzyma się na stacji PRZYPRAWY, KWIATY, a także ZWIERZĘTA. Wiecie dlaczego? Kto jeszcze nie wie, zrozumie podczas tego turnusu. I choć pokazywanie języka nie jest kulturalne, to tutaj zrobimy mały wyjątek 🙂 Uczta dla podniebienia a przy tym ciekawa podróż wokół tego, czemu służy węch zarówno nam jak i naszym braciom mniejszym gwarantowana. Zapraszamy!

8-12.07.2019 – Z przymrużeniem oka (wzrok) dla dzieci w wieku 8-12 lat (brak wolnych miejsc)

O tym, jak ciekawy jest świat zmysłów przekonujemy się każdego dnia. Tym razem zapraszamy naszych małych odkrywców w podróż do krainy wzroku, gdzie nie wszystko będzie takie, jakim je widzimy… Jak działa nasz wzrok? Czy może nam płatać figle? Jeśli tak, to dlaczego? Na te oraz inne pytania, które zapewne zrodzą się uczestnikom naszej wspólnej zabawy, poszukamy odpowiedzi w trakcie turnusu “Z przymrużeniem oka”. A pomoże nam w tym kilku przyjaciół: LUPA, LORNETKA, a także APARAT. To z nimi przeżyjemy niezapomniane przygody i nauczymy się kilku sztuczek. Dołączcie do nas i poznajcie fascynujący świat zmysłów!

15-19.07.2019 – Wszystkie ręce na pokład (dotyk) dla dzieci w wieku 6-10 lat (brak wolnych miejsc)

Gotowi na niezwykły tydzień wypełniony różnorodnymi zabawami angażującymi wasze ręce, a może i stopy? Będziemy eksperymentować z wodą, co pozwoli nam zróżnicować, jak odbieramy różne bodźce. Przy tej okazji sprawdzimy, jak nazywają się receptory odpowiedzialne za to, że odczuwamy ból, ucisk, ciepło i zimno. Postaramy się udowodnić, że podczas aktywności sensorycznych można się wiele nauczyć. Okaże się, ile trzeba sił, by wyrobić gładką masę i co warto do niej dołożyć, by bez tajemniczej magii nam wyrosła lub stała się jednolita. Dodatkowo zaprzyjaźnimy się na dłużej, z różnego rodzaju fakturami. Ręka do góry, kto chętny! 🙂

ZAPEWNIAMY:

  • Ciepłą i serdeczną atmosferę.
  • Autorski program zajęć zbudowany na kanwie wiodącego tematu przewodniego, uwzględniający różnorodne formy aktywności, od prac plastycznych, konstrukcyjnych po zabawy ruchowe, sportowe, taneczne, teatralne czy eksperymenty naukowe.
  • Zajęcia w małych grupach (ok. 15-sto osobowych).
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
  • Ubezpieczenie.
  • Dwa posiłki dziennie, tj. drugie śniadanie i obiad. Napoje dostępne cały czas.
  • Opiekę w godzinach 8.15-15.30.
  • Dyplom ukończenia warsztatów.

Koszt: 390 zł przy zapisie do 1 czerwca – po 1.06.2019 koszt: 440 zł Wpłaty dokonuje się na konto: mBank 18 1140 2004 0000 3802 7800 1647

ZAPISY od 24 kwietnia 2019
Zapisu dokonuje się poprzez mailowe przesłanie wypełnionej Karty Dziecka na adres: polkolonie.arena@gmail.com, a następnie dokonanie wpłaty 440 zł za dziecko na konto: mBank 18 1140 2004 0000 3802 7800 1647

Więcej informacji i zapisy: 661275065

Oryginalnie podpisane dokumenty tj. kartę dziecka oraz regulamin należy dostarczyć do siedziby firmy. Pod naszą nieobecność można wrzucić je do skrzynki pocztowej, która wisi tuż przy naszych drzwiach wejściowych.

Karta Dziecka (pobierz)

Regulamin (pobierz)

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

POLECAMY PÓŁKOLONIE w KRZYCKU WIELKIM (15km od Leszna)
„Powrót do Przeszłości” 22-26.07.2019 

Wakacje w agroturystycznym gospodarstwie są wyjątkową okazją na zabranie dzieci do świata folkloru i wiejskiej sielanki, gdzie będą miały możliwość przenieść się w czasie i poznać wcale nie tak dawną, ale odległą już rzeczywistość, która pozostała być może w pamięci ich rodziców, a z pewnością dziadków. Pełne ciekawostek i niesamowitych wrażeń półkolonie będą prowadzone przez kadrę wykwalifikowanych pasjonatów edukacji, którzy zapewnią państwa dzieciom różnorodność i wielość atrakcji pobudzających ich ciekawość świata. Otaczająca zewsząd przyroda pozwoli oddychać pełną piersią i cieszyć się każdym słonecznym promykiem, kulinarni specjaliści zadbają o nasze podniebienia, a prace plastyczne, maszyny i urządzenia używane dawniej będą wehikułem czasu, dzięki któremu odkryjemy nieznane…

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12lat w niezwykłą podróż do folwarku, gdzie z dala od zgiełku miasta i samochodów, wśród unoszących się zapachów żywicy, kwiatów i drzew oraz śpiewem ptaków w tle wsłuchamy się w szum liści i melodyjne cykanie świerszczy.

ZAPEWNIAMY:
 Malownicze miejsce – teren agroturystyki w XIX-wiecznym folwarku Mila
 Interesujące zajęcia – autorski program zbudowany na kanwie wiodącego tematu przewodniego, z elementami historii, regionalizmu i folkloru, uwzględnia edukację ekologiczną, zaciekawienie przyrodą, umiejętności rękodzielnicze, a przede wszystkim jest dużą dawką zabawy w gronie rówieśników na świeżym powietrzu.
 Indywidualne podejście (możliwość uczestniczenia w odmiennych zabawach/aktywnościach w tym samym czasie, zależenie od upodobań dzieci)
 Ciepłą i serdeczną atmosferę, w poczuciu akceptacji i wzajemnego szacunku
 Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (interdyscyplinarny zespół pasjonatów edukacji)
 Domowe posiłki: drugie śniadanie i obiad z deserem. Napoje dostępne cały czas. Dzieci będą miały okazję brać udział w przygotowaniach ciasta drożdżowego, szarlotki jak i pieczeniu gofrów oraz innych deserów, które będą serwowane każdego dnia (z wyjątkową możliwością skosztowania go na łonie natury).
 Opiekę w godzinach 8.00-16.00 (w godz. 8:00-9.00 przywozimy dzieci, a od 15:00-16:00 odbieramy. Część właściwa półkolonii jest w godz. 9-15. Gdy nie ma konieczności wczesnego wstawania, wystarczy, że dzieci dotrą na 9.00)
 Ubezpieczenie.
 Dyplom ukończenia półkolonii.

💰Koszt: 550 zł przy zapisie do 10 czerwca – po 10.06.2019 koszt: 590 zł
Zaliczka 200 zł (jest ostatecznym potwierdzeniem zapisu, płatna do 10 czerwca, by skorzystać z ceny promocyjnej) Pozostała część kwoty płatna do 10.07.2019.

📝 ZAPISY
Zapisu dokonuje się poprzez mailowe zgłoszenie uczestników na adres polkolonie.arena@gmail.com Należy podać pełne imię i nazwisko dziecka oraz datę urodzenia oraz kontaktowy numer telefonu. W odpowiedzi podamy konto do przelewu i prześlemy dokumenty do wypisania zgodnie z przepisami Kuratorium Oświaty.

 Więcej informacji: 661275065 
http://fundacja-arena.pl/aktualnosci/2019-05-22/polkolonie-krzycko-wielkie-powrot-przeszlosci

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!