Półkolonie z Pomysłem

W tym roku przedstawiamy ofertę dla dzieci od 6 roku życia oraz młodzieży z Leszna i okolic, którą przygotowaliśmy we współpracy z Fundacją Arena i Świat oraz Szkołą Językową „Smile”. Formuła półkolonii pozostaje bez zmian. Jak zwykle przygotowaliśmy wiele kreatywnych zajęć i nowe motywy przewodnie. Ale uwaga! Mamy także nowości: półkolonie językowe, półkolonie poza miastem oraz ofertę dla młodzieży w wieku 13-16lat. Sprawdźcie sami 🙂

OFERTA NA LATO 2018

25-29.06.2018 Let’s go! Podróże małe i duże (8-12lat) Brak miejsc! Nie przyjmujemy już zapisów.
Podczas naszych zajęć poznamy ciekawostki dotyczące różnych krajów europejskich i spróbujemy dowiedzieć się jak najwięcej o ich kulturze. Zainspirowani sztuką starożytnej Grecji będziemy tworzyć małe arcydzieła, będziemy także tańczyć do rytmów hiszpańskiej muzyki oraz jeść włoską pizzę. A to wszystko w wesołej otoczce nauki języka angielskiego. Zapowiada się bardzo dobry początek wakacji!

2-6.07.2018 Stoliczku nakryj się (6-10) Brak miejsc! Nie przyjmujemy już zapisów.
Będziemy zgłębiać kulturę stołu, poznamy związane z nią zasady savoir-vivre oraz poćwiczymy finezyjne układanie serwetek. Przekonamy się także, jak wygląda praca kelnera od kuchni, i co z czym się je. Poznamy historię i zwyczaje picia herbaty, ciekawostki na temat wody oraz lemoniady, a później poeksperymentujemy z różnymi kolorowymi cieczami. Będziemy bawić się na całego i tworzyć….
A największą atrakcją będzie samodzielne malowanie naczyń.

16-20.07.2018 Na zdrówko (8-12) Brak miejsc! Nie przyjmujemy już zapisów.
Razem sprawdzimy, co kryje w sobie torba lekarska, a następnie wykorzystamy znalezione w niej artykuły. Przekonamy się, jak w kreatywny sposób można wykorzystać gazę, plastry, bandaże czy listki po tabletkach. Przy eksperymentowaniu przydatne okażą się strzykawki i wata. Przyglądniemy się piramidzie żywieniowej, a zwłaszcza pełnym witamin owocom i warzywom. Będzie ciekawie z nutką medycyny w tle. Zobaczymy, co w czasie zabawy będzie wskazywał nasz termometr emocji.

23-27.07.2018 Był sobie raz zielony las (6-10) Brak miejsc! Nie przyjmujemy już zapisów.
Będziemy odkrywać przyrodnicze tajniki lasu oraz poznawać zastosowania rosnących tam drzew. W pracach plastycznych wykorzystamy bogactwo naturalnych elementów, które znajdziemy podczas naszych leśnych wypraw. Dowiemy się skąd pochodzi papier oraz na czym polega produkcja kartonu. Różnego rodzaju pudła posłużą nam do twórczej zabawy. Tereny zielone będą także doskonałym miejscem do zabaw ruchowych i relaksu po pełnych wrażeń dniach.

23-27.07.2018 English Summer Camp (wiek 12-15lat) Krzycko Wielkie (ok. 15km od Leszna)
Podczas tych 5 dni w Krzycku Wielkim stworzymy bazę reporterów i oddamy się pasjonującej przygodzie dziennikarskiej. Duża dawka konwersacji, gier oraz wyzwań rozwijających wszystkie sprawności językowe, a także naturalny i żywy kontakt z językiem angielskim sprawi, że młodzież znacznie poszerzy swoje słownictwo oraz przełamie barierę językową. Turnus poprowadzi dziennikarka z Portugalii oraz lektorka Szkoły Językowej Smile.

30.07-3.08. 2018 Z przyrodą za pan brat (6-10) Miejsce – Witosław (ok. 15km od Leszna)
Poznamy życie na wsi i dowiemy się skąd pochodzą produkty znane ze sklepowych półek. Podpatrzymy, jak hoduje się zwierzęta domowe oraz spróbujemy jazdy konnej.  Pójdziemy do lasu i będziemy wsłuchiwać się w odgłosy ptaków, a także nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew. Dzięki bliskości jeziora będziemy mieli okazję podpatrzeć istniejące tam bogactwo fauny i flory. Oddamy się beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu oraz tworzeniu z kamyków, szyszek, patyków…

6-10.08.2018 Idzie kominiarz po drabinie (6-10) Miejsce: Leszno, Arena Kreatywnej Edukacji
Zrozumiemy, jak wiele odwagi i zwinności potrzebuje kominiarz. Dowiemy się, jak wydobywa się węgiel, w jakim kraju jest go najwięcej, jak szybko można się nim ubrudzić oraz ile metrów ma najwyższa drabina świata. Nie zabraknie czasu na aktywność fizyczną, która przydaje się we wszystkich zawodach. Po tygodniu wrażeń, różne rodzaje czarnej masy nie będą miały przed nami tajemnic i może okaże się, że którąś z nich można nawet zjeść. Zatem łapcie za guziki na szczęście!

20-24.08.2018 Ludzie listy piszą (6-10) Miejsce: Leszno, Arena Kreatywnej Edukacji
Turnus ten przeniesie nas w podróż ścieżkami pana listonosza. Spróbujemy odkryć piękno naszej okolicy. Poznamy rodzaje pisma, jakie kryje historia, dowiemy się jakie zadanie miała trąbka i gołąb pocztowy. Klaser, kaligrafia czy też hieroglify nie będą nam obce. Stworzymy swoją unikatową papeterię, którą na zakończenie turnusu „wyślemy w świat” oraz listonoszkę, którą weźmiesz ze sobą.

27-31.08.2018 Smile with us!  Język angielski na wesoło (6-10) Miejsce: Leszno, Szkoła „Smile”
Brak miejsc! Nie przyjmujemy już zapisów.
Pełne gier i zabaw półkolonie językowe będą wspaniałą powtórką, a także nauką języka angielskiego. Bez względu na poziom znajomości języka, dzieci będą miały możliwość rozwijać swoje umiejętności i przełamywać barierę w mówieniu, a to wszystko w drodze fascynującej zabawy. Cały turnus obfitował będzie w liczne zajęcia językowe przeplatane ciekawostkami, eksperymentami, pracą twórczą oraz zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu.

ZAPEWNIAMY:

 • Ciepłą i serdeczną atmosferę.
 • Autorski program zajęć zbudowany na kanwie wiodącego tematu przewodniego, uwzględniający różnorodne formy aktywności, od prac plastycznych, konstrukcyjnych po zabawy ruchowe, sportowe, taneczne, teatralne czy eksperymenty naukowe.
 • Zajęcia w małych grupach (ok. 15-sto osobowych).
 • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
 • Ubezpieczenie.
 • Dwa posiłki dziennie, tj. drugie śniadanie i obiad. Napoje dostępne cały czas.
 • Opiekę w godzinach 8.30-15.30.
 • Zgłoszenie półkolonii w Kuratorium Oświaty.
 • Dyplom ukończenia półkolonii.

Koszt: 390 złUwaga!!! Rabaty:

 • Przy zapisie tego samego dziecka na drugi/kolejny turnus obowiązuje cena 350zł
 • Dla wszystkich dzieci uczestniczących w cyklu naszych kreatywnych kursów oraz uczestników dotychczasowych edycji półkolonii koszt: 350zł tylko przy zapisie do 15 czerwca 2018 r.

ZAPISY od 7 maja 2018
Zapisu dokonuje się poprzez mailowe przesłanie wypełnionej Karty Dziecka na adres: polkolonie.arena@gmail.com, a następnie wpłatę 100zł zaliczki za turnus. Wpłat dokonuje się dwa rodzaje kont, zależnie od turnusów, stąd prosimy czekać na mailową informację zwrotną, gdzie podane będą wszystkie niezbędne informacje związane z dokonywaniem wpłat.

Więcej informacji i zapisy: 661275065

Karta Dziecka (pobierz)

Regulamin (pobierz)

O przyjęciu na poszczególne turnusy decyduje kolejność zgłoszeń.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!