Półkolonie z Pomysłem

Półkolonie z Pomysłem adresowane są dla dzieci w wieku 6-12lat. Program wszystkich turnusów zapewnia różnorodną zabawę uwzględniającą potrzeby rozwojowe dzieci z określonych grup wiekowych. Zapewniamy, iż bez względu na wątek tematyczny, każdy z turnusów przygotowany jest z troską o zapewnienie stymulacji zarówno intelektualnej, manualnej jak i ruchowej. Uczestnicy biorą udział w aktywnościach plastycznych, sportowych, tanecznych itd. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki znajdą zatem w programie każdego turnusu coś dla siebie. Poza tym poznają nowe oblicza znanych im gier i zabaw, gdyż istotą półkolonii jest rozwijanie dziecięcej kreatywności. Dbamy także o to, by zachować równowagę pomiędzy aktywnościami realizowanymi wewnątrz budynku jak i na świeżym powietrzu.

OFERTA NA LATO 2017 

3-7.07.2017 Biedroneczki są w kropeczki (dla dzieci w wieku 6-9 lat) /BRAK WOLNYCH MIEJSC/
Razem udamy się w niezwykłą podróż do świata przyrody, wsłuchamy się co w trawie piszczy oraz poznamy jej małych mieszkańców. Dowiemy się dlaczego biedronki są przyjazne dla środowiska oraz dlaczego świerszcze śpiewają. Wspólnie wybierzemy się na piknik i damy się ponieść beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu. Przyjrzymy się otaczającej nas naturze, tak by bogactwo roślin i zwierząt stało się inspiracją do pracy podczas warsztatów manualnych i artystycznych.

10-14.07.2017 Dmuchawce, latawce, wiatr… (dla dzieci w wieku 8-12 lat) /BRAK WOLNYCH MIEJSC/
Z uczestnikami tego turnusu wzniesiemy się do nieba, szczególnie wnikliwie przyglądając się latającym tam statkom powietrznym. Dowiemy się, czym różni się samolot od helikopter oraz balonu, a także, jak czynniki pogodowe wpływają na ich funkcjonowanie. O roli wiatru przekonamy się również w zabawie z latawcem oraz bazując na doświadczeniu z balonikiem wypełnionym helem. Spróbujemy także zrozumieć fenomen zwierząt, które opanowały umiejętność latania do perfekcji.

17-21.07.2017 Zumba he, zumba ha! (dla dzieci w wieku 6-9 lat) /BRAK WOLNYCH MIEJSC/
Wyruszymy w taneczną podróż do Ameryki Południowej, skąd wywodzi się zumba – będąca połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów aerobiku. Toteż turnus będzie obfitował w liczne zabawy ruchowe, które poprowadzi dla nas instruktorka fitness. Nie zabraknie także elementów pracy twórczej inspirowanych bogactwem przyrodniczym jak i barwną kulturą krajów Ameryki Południowej takich jak Kolumbia, Argentyna, Chile.

31.07-4.08.2017 Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki (dla dzieci w wieku 6-9 lat) /BRAK WOLNYCH MIEJSC/
Lato obfituje w owoce i warzywa, dzięki nim jest kolorowo i przepysznie, a przede wszystkim zdrowo. Zapraszamy zatem wszystkich ich smakoszy jak i tych, którzy na sam widok pomidora, ogórka czy sałaty mają długie zęby, na kreatywną wyprawę pośród ogrodowych grządek. Sprawdzimy czy natka marchewki nadaje się jako pędzel do farb oraz czy kapusta to rzeczywiście głowa pusta. Dowiemy się, jak pozyskać roślinne barwniki oraz stworzymy owocowo-warzywne pieczątki. Na zdrowie!

7-11.08.2017 Z maszyną do szycia za pan brat (dla dzieci w wieku 8-12 lat) /BRAK WOLNYCH MIEJSC/
Turnus przeznaczony jest dla dzieci, które dopiero rozpoczną swoją przygodę z szyciem oraz tych, którzy pierwsze tego typu doświadczenia mają już za sobą; także uczestników ubiegłorocznej edycji półkolonii „Tańcowała igła z nitką”. Zapraszamy zatem do świata tkanin, barw, tekstur, cekinów guzików i nici, w którym nasi mali twórcy będą mogli realizować swoje pomysły krawieckie i nie tylko. Świata, gdzie tkaniny nie służą jedynie do szycia, ale także stanowią doskonały materiał do kreatywnej pracy i zabawy opartej na niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

21-25.08.2017 Mydło lubi zabawę (dla dzieci w wieku 6-9 lat) /BRAK WOLNYCH MIEJSC/
Arena zamieni się w małe chemiczne laboratorium. Dowiemy się, jak powstaje mydło oraz sami zrobimy własne, które zabierzemy ze sobą do domu. Mydlaną przygodę będziemy kontynuować tworząc bańki w wersji mini jak i XXL oraz eksplorując farbami zrobionymi z piany. Choć turnus zapowiada się nieskazitelnie czysto będzie on również obfitował w brudzące zabawy sensoryczne, malowanie dłońmi oraz inne doświadczenia, po których użycie mydła stanie się koniecznością 🙂

ZAPEWNIAMY:

  • Ciepłą i serdeczną atmosferę.
  • Zajęcia w małych grupach (ok. 15-sto osobowych).
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
  • Ubezpieczenie.
  • Dwa posiłki dziennie, tj. drugie śniadanie i obiad. Napoje dostępne cały czas.
  • Opiekę dla dzieci w godzinach 8.30-15.30.
  • Autorski program zajęć zbudowany na kanwie wiodącego tematu przewodniego, uwzględniający różnorodne formy aktywności, od prac plastycznych, konstrukcyjnych po zabawy ruchowe, sportowe, taneczne, teatralne, eksperymenty naukowe czy elementy nauki języków obcych.
  • Dyplom ukończenia półkolonii oraz pamiątkową płytę utrwalającą wspólnie spędzone chwile.

Koszt: 390 złUwaga!!! Rabaty:
Przy zapisie kolejnego dziecka (rodzeństwa) lub przy zapisie jednego na dwa turnusy obowiązuje zniżka; tj. za pierwsze dziecko/turnus płaci się 390 zł a za drugie dziecko/turnus 350 zł.
Dla wszystkich dzieci uczestniczących w cyklu naszych kreatywnych kursów koszt: 350 zł
Dla wszystkich uczestników dotychczasowych edycji półkolonii: 350 zł
(Rabaty nie sumują się!)

ZAPISY – BRAK WOLNYCH MIEJSC
Zapisu dokonuje się poprzez mailowe przesłanie wypełnionej Karty Dziecka oraz wpłatę 100 zaliczki za turnus. Wpłat dokonuje się na konto PKO Bank Polski 27 1020 3088 0000 8702 0081 8070.
Szczegóły znajdują się w Karcie Dziecka.
Podpisany Regulamin wraz z podpisaną Kartą Dziecka należy dostarczyć w dniu rozpoczęcia Półkolonii.
Więcej informacji i zapisy: tel. 661 275 065, info@arena.edu.pl

Obowiązujące na letnie półkolonie dokumenty będą dostępne od 8 maja 2017.

Karta Dziecka (pobierz)

Regulamin (pobierz)

O przyjęciu na poszczególne turnusy decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie półkolonie będą realizowane w godz. 8.30-15.30 na terenie naszego ośrodka, który znajduje się przy ul. 17 Stycznia 90 w Lesznie oraz najbliższej okolicy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!