Domowa frajda z IKEĄ

Dwie leszczynianki, Monika Kościelniak i Marta Grześko-Nyczka, są autorkami książeczki z zabawami dla dzieci, którą wydała sieć sklepów IKEA w Polsce. Jest ona dystrybuowana jest we wszystkich sklepach sieci w Polsce w związku z jej trzyletnim priorytetem „Dom to frajda”.

– Znajduje się w niej około 40 propozycji różnych gier i zabaw, które rodzice mogą zaproponować swoim pociechom w domu, aby wspólnie miło spędzić czas. Część z nich nie jest przez nas wymyślona, po prostu przypominamy o ich istnieniu, inne od początku do końca są naszym autorskim pomysłem – wyjaśnia Marta Grześko-Nyczka.

Jedną z takich autorskich propozycji jest zabawa „Bajki z kapelusza”. Do tytułowego kapelusza (z powodzeniem może go zastąpić pudło czy garnek) wkładamy różne niewielkie przedmioty, jakie znajdziemy w domu. Potem zaczynamy opowiadać bajkę i wyjmujemy z kapelusza rzeczy traktując je jako wskazówki do scenariusza naszej opowieści.

– W ten sposób każdy może opowiedzieć bajkę, a przy tym można się nieźle pośmiać – dodaje M. Kościelniak. – Choć propozycje naszych zabaw wydała IKEA, w żadnym wypadku nie są one determinowane asortymentem, jaki można znaleźć na półkach tej znanej sieci.
(mach)


źródło: http://panorama.media.pl/content/view/489182/7/