Warsztaty Letnie/Zimowe

Aby spędzić wspaniałą przygodę podczas wakacji letnich lub zimowych nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko z domu. Warsztaty w Arenie są pełne niespodzianek, zaskakujących sytuacji i niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy dzieci do twórczych aktywności, zabaw na fali wyobraźni, z wykorzystaniem ruchu, muzyki oraz angażujących wszystkie zmysły. Poza tym dajemy przestrzeń do swobodnej zabawy z rówieśnikami, która nie dość, że sprawia dużo frajdy to zarazem jest formą ćwiczenia komunikacji interpersonalnej jak i zasad funkcjonowania w grupie.

Pełni ekscytacji i zapału zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat do uczestnictwa w cyklu warsztatów zimowych z podziałem na grupy wiekowe. Czekają na nie pasjonujące zajęcia, w trakcie których zapewniamy dużo pozytywnej energii, interesujące ciekawostki, szczyptę zaskakujących eksperymentów, czas na relaks oraz ogromną dawkę artystycznego szaleństwa z wykorzystaniem wszystkiego, co wydaje się być już niepotrzebne. A co będzie tematem głównym? Zobaczcie poniżej… Opisy zostawiają jednak pewną tajemnicę i niespodzianki, które będą odkrywane poprzez uczestników.

LATO 2024 – Zapisy od 10 KWIETNIA! Zapraszamy

Do wyboru terminy:

TURNUS 1    24-28 CZERWCA   'ARENOWE LABORATORIUM’

Czy jesteś gotowy na założenie białego fartucha, laboratoryjnych okularów i specjalnych rękawic? Jeśli tak to probówki w ruch, ciecze w dół i do dzieła! Będzie głośno, brudno, pachnąco i wybuchowo. Pod czujnym okiem opiekunów dzieci będą przemierzać tajemnicze ścieżki nauki, odkrywając jej sekrety i wyciągając wnioski. Od mieszania kolorowych substancji, po obserwowanie zagadkowych reakcji chemicznych. Każda aktywność w Arenie to przeprawa w nieznane. Czy wiesz co dzieje się z jajkiem, gdy włożymy je do wody, octu i pianki, a może masz pomysł co powstanie w połączeniu kleju, sody oczyszczonej i barwnika? Zapraszamy każdego młodego chemika chcącego działać w obszarze chemicznym i fizycznym oraz dzieci, które nie boją się brudu! Zrelaksujmy się przy sensorycznych cieczach i nie tylko. Zgłaszasz się do naszego laboratorium?

TURNUS 2    1-5 LIPCA   'WITAJCIE W NASZEJ BAJCE’

Czy macie ochotę na niezwykłą podróż do świata magii i baśni? Jeśli tak, to załóżcie wygodne buty, bo czeka nas wspaniała wędrówka po jednej z najbardziej kolorowych AKADEMII. Wraz z Panem Kleksem spróbujemy wyleczyć chore sprzęty. Wyślemy nasze oczy na zwiady, dzięki czemu odnajdziemy szpaka Mateusza i magiczną pompkę, przy pomocy której Pan Ambroży Kleks zmniejszał lub zwiększał przedmioty. Zaprosimy Was na szalone warsztaty z kleksografii, których nie zapomnicie do końca życia! Będzie brudno jak nigdy, ale uwierzcie mi… takich rzeczy jeszcze nie robiliście! Jedliście kiedyś piegi? Nie?! No co Wy? Dobra… to u nas zjecie piegi, prosto z kieszeni Pana Kleksa. Jesteście gotowi na taką przygodę? To załóżcie wygodne buty. I pamiętajcie „Z ludźmi jest tak jak z zegarkami! Najważniejsze jest to, co mają w środku” Jan Brzechwa „Tryumf pana Kleksa”

TURNUS 3    8-12 LIPCA   'DOOKOŁA ŚWIATA’

Witajcie na warsztatach, gdzie czeka na was niezwykła podróż przez najpiękniejsze kraje świata! Rozpoczniemy naszą przygodę od malowniczych Włoch, gdzie będą na Was czekać warsztaty tworzenia kolorowych makaroników. Następnie przeniesiemy się do czarującej Francji, gdzie będziemy malować obrazy na wzór słynnych artystów oraz bawić się w francuskie kawiarenki serwujące pyszne śniadania. Wędrując dalej, dotrzemy do tajemniczej Japonii i spróbujecie nauczyć się japońskiego kaligrafowania. Nie zabraknie także przygód z dziką przyrodą w dżungli Brazylii oraz muzyki z Karaibów i flamenco z Hiszpanii. Każdy dzień będzie pełen niespodzianek i ciekawostek o różnych kulturach. Walizki spakowane? Paszporty wyrobione? Zabierz jeszcze uśmiech i widzimy się na Arenowym lotnisku.

TURNUS 4    22-26 LIPCA   'PODRÓŻE W CZASIE’

Tym razem będziemy podróżować przez czasy – zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość! Przejdziemy przez epoki, od starożytności po czasy nowoczesne. W trakcie naszych rozmów przeniesiemy się do najdawniejszych czasów i odkryjecie tajemnice starożytnych cywilizacji, zgłębicie sekrety wielkich artystów i poznacie wynalazki, które zmieniły bieg historii. A to jeszcze nie koniec! Wyruszamy również w rejs do przyszłości, gdzie czekają na Was roboty, a może coś innego? Ponieśmy wodzę fantazji!. Niech ta 5-dniowa podróż przez czasy będzie dla Was niezapomnianą przygodą. Do zobaczenia!

TURNUS 5    5-9  SIERPNIA   'KOLORY TĘCZY’

Czy myślałeś kiedyś o tym, jakby to było przejść się po kolorowej tęczy? Jeśli nie, to zapraszamy na niezwykłą wędrówkę. Zaczniemy naszą podróż od koloru czerwonego i pomarańczowego, gdzie czekają nas emocjonujące, płonące eksperymenty. Następnie przeniesiemy się do odcieni żółtego gdzie spotkamy na swojej drodze Minionki lub bohaterów Lego. Potem zanurzymy się w kolorze zielonym, odkrywając tajemnice tropikalnej dżungli oraz ogrodnictwa. Następnie przyjdzie czas na niebieski, czyli woda, niebo…. z czym jeszcze kojarzy Wam się ten kolor? Na koniec tygodnia zawitamy do koloru fioletowego, gdzie rozkwitną wasze artystyczne talenty. Wskakuj w wygodne buty i poszukaj z nami garnuszka na końcu tęczy.

TURNUS 6    19-23 SIERPNIA   'ARENOWE SZALEŃSTWO’

Przedstawiamy Państwu nasz kultowy już temat warsztatów letnich. Co roku z wielkim zainteresowaniem ‘wskakujecie” z nami za drzwi Areny. Przygotujcie się na pięć dni pełnych wyzwań i odkryć, które rozbudzą Waszą kreatywność. Wędrując przez labirynt sztuki, dźwięków i eksperymentów, każdy dzień będzie dla Was nie lada niespodzianką! Od naukowych eksperymentów, po muzyczne inspiracje przeżyj z nami ten tydzień i baw się jak nigdy dotąd. Wspólnie z nowymi przyjaciółmi odkryjecie tajniki arenowego Świata, ucząc się przy tym współpracy i wyrażania siebie. Przyłączcie się do arenowej rodziny i poznajcie nas jeszcze bliżej. A może postanowicie zostać z nami na dłużej hmm ??

Podczas każdego turnusu utworzone zostaną dwie grupy wiekowe 5-7latków i 8-12latków.

Podczas warsztatów dzieci będą miały dużą swobodę, co do wyboru rodzaju aktywności oraz możliwość rozwijania własnych twórczych pomysłów. W tym samym czasie będą mogły zajmować się w podgrupach lub samodzielnie tym, co najbardziej im w duszy gra. Stawiamy na indywidualne potrzeby i adekwatne dopasowanie zajęć do możliwości i zainteresowań. Jesteśmy również otwarci na modyfikacje programu zgodnie z tym, czego najbardziej będą pragnęli uczestnicy warsztatów. Już nie możemy się doczekać tego radosnego gwaru i swobody, która sprawia, że dzieci mogą się spełniać i pięknie rozwijać twórczo i społecznie.

ZAPEWNIAMY:

  • Drugie śniadanie i obiad
  • Napoje dostępne cały czas
  • Polisę ubezpieczenia NNW
  • Autorski program zajęć zbudowany na kanwie wiodącego tematu przewodniego, uwzględniający różnorodne formy aktywności, od prac plastycznych, konstrukcyjnych po zabawy ruchowe, sportowe, taneczne, teatralne czy eksperymenty naukowe
  • Aktywności również na świeżym powietrzu (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych)
  • Dyplom ukończenia warsztatu
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
  • Zajęcia w małych grupach (max. 12 osób)
  • Ciepłą i serdeczną atmosferę
  • Opiekę w godzinach 8.30-15.30. Dodatkowa godzina 7.30-8.30 (+10zł/dzień )

Koszt:Promocja 120 zł za dzień przy zapisie do 06.05.2024! Cena regularna 130 zł za dzień
Opieka w godzinach 8.30-15.30 + dodatkowa opłata 10zł/h 7.30-8.30.

ZAPISY 
W pierwszej kolejności dokonujemy zapisów dzieci na 5 dni warsztatów. Dzieci zapisane na 1 lub kilka wybranych dni zostają zapisane na listę rezerwową i będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach, jeśli będą jeszcze miejsca.

Zapisu dokonuje się poprzez zgłoszenie mailowe na adres: arena.leszno@gmail.com, a następnie dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł za dziecko (w przypadku zgłoszenia na 5 dni warsztatów) na konto firmy, podając w tytule imię i nazwisko dziecka. Pozostałą kwotę należy wpłacić przelewem do pierwszego dnia rozpoczęcia warsztatów lub gotówką na miejscu.

Wpłaty dokonuje się na konto:
Arena Kreatywnej Edukacji
Santander Bank Polska 60 1090 1245 0000 0001 5081 5166

Prosimy podać w wiadomości niezbędne dla nas informacje:
– imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia
– tel. kontaktowy do rodzica
– wybrane daty warsztatów oraz godziny (od 7.30 czy od 8.30)
– dieta zwykła czy wegetariańska, alergie pokarmowe itp.
– zgodę lub brak zgody na publikację zdjęć dziecka na naszej stronie facebook-owej 
– dane do faktury, jeśli potrzeba (zaznaczamy, że nasze warsztaty nie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, nie są formą wypoczynku zwaną w przepisach: półkoloniami) na fakturze możemy napisać w tytule „półkolonie”, ale nie możemy wystawić dodatkowego zaświadczenia.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 783 295 646.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!