Edukacja Dorosłych

“Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia.” Washington Irving

Wychodząc naprzeciw rodzicom, pedagogom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności oraz warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą, proponujemy kreatywne formy doskonalenia personalnego i zawodowego.

W trosce o przyjazną atmosferę, indywidualne podejście i efektywność nauki, szkolenia w Arenie odbywają się w kameralnym gronie przy kubku dobrej herbaty czy kawy.

Wierzymy, iż proponowane szkolenia okażą się dla Państwa cennym wsparciem w rozwoju zawodowym oraz źródłem wielu inspiracji do pracy z drugim człowiekiem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Najbliższe szkolenie:

Temat: Kurs malowania twarzy – Sztuka Facepaintingu
Termin: 21 kwietnia 2018 w godz. 9.00-14.00 część podstawowa, 15.00-18.00 część rozszerzona
Liczba godzin: I część trwa 6h dydaktycznych, II część 4h dydaktyczne
Dla kogo: dla animatorów zabawy, pedagogów, nauczycieli szkół i przedszkoli, studentów..

Treści szkolenia:

Kurs stanowi praktyczne warsztaty, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności – bądź będziesz miał okazję doskonalić dotychczas wypracowane metody malowania i wzbogacić je o nowe techniki, narzędzia, wzory. Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu malowania twarzy oraz ciała z użyciem specjalistycznych farb oraz liczne praktyczne wskazówki i techniki malowania na skórze. Osobom, które już miały możliwość malowania twarzy kurs pozwoli uzupełnić i uporządkować wiedzę, początkującym facepainterom natomiast da świetne podstawy techniczne do dalszej pracy. 

I część Kursu. Solidne podstawy czyli teoria i praktyka:

 • Odpowiednie przygotowanie stanowiska, niezbędnik facepaintera
 • Malowanie twarzy jako element pedagogiki zabawy: kontakt z dzieckiem, kontakt z rodzicem
 • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy
 • Kompozycja i estetyka wykonania
 • Możliwość porównania i przetestowania farb różnych wiodących marek (Snazaroo, Diamond FX, Superstar, PartyXplosion, inne)
 • Możliwość korzystania i przetestowania różnego rodzaju pędzli (okrągłe, płaskie, skośne, flibert itp), gąbek i akcesoriów
 • Ćwiczenia usprawniające rękę i precyzję ruchów
 • Ćwiczenia kaligraficzne, łezki, kropki, rozbłyski – topowanie – praca z gąbkami – farby kryjące, metaliczne, splitcake, rainbowcake, neony –
 • Ćwiczenie różnorodnych wzorów.

II część kursu. Trening czyni mistrza czyli.. ćwiczeń ciąg dalszy 🙂

 • Z doświadczenia wiemy, iż pierwsza część kursu stanowi świetne podstawy do pracy, jednakże może pozostawić niedosyt. Druga część kursu jest zatem dedykowana osobom, które pragną poznać jeszcze więcej metod malowania twarzy z wykorzystaniem różnych akcesoriów i trików. Część ta adresowana jest również do osób, które mają już doświadczenie w malowaniu twarzy i chcą jeszcze nauczyć się czegoś nowego i rozwinąć swoje umiejętności w zakresie facepaintingu. Będziemy trenować wzory bardziej skomplikowane, użyjemy rainbowcake, splitcake, nauczymy się jak wykańczać pracę i nadać jej efekt „Wow” np. poprzez precyzyjne linie linearne, brokat, dżety.
 • Prowadząca – będąca pasjonatką bodypaintingu, nieustannie doskonali swój warsztat pracy ucząc się od najlepszych w Polsce, takich jak Justyna Nigbor czy Katarzyna Zielińska. Poprzez swoje wyjątkowe malowidła inspiruje do podejmowania prób i ćwiczeń nad trudnymi, a niezwykle imponującymi wzorami. Dzięki determinacji uczestników oraz jej cennym wskazówkom wzrasta szansa na sukces 🙂

Prowadząca szkolenie: Magdalena Czarnecka Wojtkowiak „ Duśka”

Certyfikowany animator czasu wolnego od siedmiu lat z duszą organizatorki od zawsze.
Miłośniczka facepaintingu, opiekun Młodzieżowej Agencji Kulturalno Rozrywkowej, członkini Amatorskiej Grupy Teatralnej „ Dorośli Dzieciom”, wolontariuszka, niania i pozytywna wariatka kochająca swoją animatorską pasję i Woodstock.
Prywatnie mężatka i mama dwóch dorosłych synów i ośmiolatka
Podgląd pasji/ facebook „Duśkowe Animacje”

Koszt:

Część I – 220zł (150zł koszt szkolenia + 70zł za niezbędnik, który uczestnik kursu zabiera ze sobą)
Część II – 100zł* (80zł dla osób, które biorą udział w pierwszej części)
Całość kursu wraz z niezbędnikiem do malowania twarzy – 300zł

Niezbędnik facepaintera zawiera wysokiej jakości farby do malowania twarzy (białą, czarną, żółtą, czerwoną, niebieską i zieloną) oraz dwa rodzaje pędzli + gąbeczkę. Zestaw możemy powiększyć o dodatkowe kolory farb + 30zł (różową, pomarańczową, fioletową lub inne).
* Zakładamy, iż osoby biorące udział tylko w tej części posiadają profesjonalne farby (takich firm jak np. Snazarro, Eulenspiegel, PartyXplosion, Global, Superstar czy Diamond FX) i akcesoria do malowania twarzy, jeśli nie konieczne jest zamówienie niezbędnika.

Miejsce: Arena Kreatywnej Edukacji, ul. 17 Stycznia 90, 64-100 Leszno

Na prośbę wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Podczas szkolenia zapewniamy bufet kawowy.

Zapisy

Zapisu dokonujemy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego u dołu strony.

Równolegle konieczne jest dokonanie wpłaty odpowiedniej kwoty za szkolenie zgodnie z wybraną opcją szkolenia (ceny powyżej) na konto:
PKO Bank Polski 27 1020 3088 0000 8702 0081 8070, w tytule wpisując datę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń/wpłat. Liczba miejsc ograniczona max. 12 osób.

Formularz zgłoszeniowy