Edukacja Dorosłych

“Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia.” Washington Irving

Wychodząc naprzeciw rodzicom, pedagogom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności oraz warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą, proponujemy kreatywne formy doskonalenia personalnego i zawodowego.

W trosce o przyjazną atmosferę, indywidualne podejście i efektywność nauki, szkolenia w Arenie odbywają się w kameralnym gronie przy kubku dobrej herbaty czy kawy.

Wierzymy, iż proponowane szkolenia okażą się dla Państwa cennym wsparciem w rozwoju zawodowym oraz źródłem wielu inspiracji do pracy z drugim człowiekiem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Najbliższe szkolenie:

Temat: Świąteczne warsztaty modelowania z masy solnej z aniołami w roli głównej
Termin: 9 grudnia 2017, w godz. 9.00-14.00
Liczba godzin: 6h dydaktycznych

Treści szkolenia:

Wykonana z prostych i dostępnych w każdej kuchni produktów masa solna jest doskonała do prac artystycznych i rozwijania zdolności manualnych. Już w starożytności tworzono z niej różne przedmioty i ofiarowano je bożkom. Do nas taka forma tworzenia ozdób dotarła razem ze zwyczajem ubierania choinki na święta Bożego Narodzenia. Dekoracje z masy solnej były nie tylko tanie, ale i trwałe, dzięki czemu przystrojone nimi drzewka świąteczne mogły wyglądać rewelacyjnie stosunkowo niewielkim kosztem. Obecnie bardzo wiele osób wraca do zabawy masą solną. Nawet ci, którzy nie mają zdolności plastycznych w prosty sposób stworzą cudowne dekoracje.
Masa solna jest bardzo plastyczna, dlatego możemy ją formować w dowolny sposób. Nawet małe dzieci bez problemu mogą tworzyć swoje własne figurki. Sprawi im to wielką frajdę, a także rozwinie wyobraźnię i twórcze myślenie oraz znakomicie wpłynie na motorykę małą. Podczas naszego szkolenia nauczymy się krok po kroku, jak zrobić masę solną, poznamy techniki modelowania, sposoby suszenia, a także wypróbujemy różnorodne metody ozdabiania i utrwalania wykonanych dzieł. Będziemy tworzyć anioły oraz inne świąteczne dekoracje, które mogą stać się niebanalną ozdobą domu, klasy szkolnej czy wspaniałym osobistym upominkiem. Każdy uczestnik oprócz umiejętności zabiera ze sobą swoje anioły oraz inne wykonane podczas zajęć prace.

Prowadząca szkolenie: Alicja Klimpel

Pasjonatka rękodzieła. Wciąż poznaje, próbuje, sprawdza nowe techniki i sposoby na tworzenie różnorodnych ozdób, dekoracji czy rzeczy codziennego użytku. Z wykształcenia gastronom. Dzięki swojej wiedzy, bogatej wyobraźni i sprawnym dłoniom piecze i dekoruje wspaniałe ciasta, które urzekają swoim wyglądem i smakiem. Z mąki potrafi zdziałać cuda zarówno kulinarne jak i artystyczne. Masa solna nie kryje przed nią żadnych tajemnic. By stworzyć z niej wyjątkowe dzieła stosuje sprytne techniki i sztuczki, które z chęcią je Wam przekaże.

Koszt: 120 zł

Miejsce: Arena Kreatywnej Edukacji, ul. 17 Stycznia 90, 64-100 Leszno

Na prośbę wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Podczas szkolenia zapewniamy posiłek podczas przerwy obiadowej oraz bufet kawowy.

Zapisy

Zapisu dokonujemy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego u dołu strony.

Równolegle konieczne jest dokonanie wpłaty 120zł na konto PKO Bank Polski 27 1020 3088 0000 8702 0081 8070, w tytule wpisując datę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń/wpłat. Liczba miejsc ograniczona max. 12 osób.

Formularz zgłoszeniowy