Edukacja Dorosłych

„Słowa mogą stawiać mury lub otwierać okna.” Marshall B. Rosenberg

Dr Marshall B. Rosenberg poszukując odpowiedzi na pytanie „co sprawia, że ludzie dopuszczają się przemocy lub pozostają współczującym i otwartym na drugiego człowieka?” odkrył, iż kluczową rolę pełni język oraz sposób w jaki posługujemy się słowami.

Najbliższe warsztaty: „Wstęp do Porozumienia” (cykl 4 spotkań)

O warsztatach na bieżąco informujemy tutaj: https://www.facebook.com/WarsztatyzPorozumienia

Dla kogo: Zapraszamy ludzi, którzy pragną lepszej jakości dla swoich relacji interpersonalnych w życiu osobistym lub zawodowym.

O warsztatach:

W życiu komunikujemy się na różne sposoby. Obecnie stale jesteśmy w kontakcie i na łączach. Poza rozmowami twarzą w twarz i przez telefon, wymieniamy się smsami, piszemy do siebie na Whatsupie, czy Messengerze, wysyłamy sugestywne emotki lub gify. Zdaje się, że mamy więcej możliwości wyrazu a pomimo tego satysfakcjonującego kontaktu jest jakby mniej. Bywa, że czujemy się nierozumiani, ignorowani, sfrustrowani, bo choć bardzo się staramy, to nie udaje nam się porozumieć.

Warsztaty „Wstęp do Porozumienia” to okazja do tego, aby nabyć umiejętności umożliwiające wyjście poza utarte schematy nic niewnoszących rozmów. Jednym słowem pokazujące jak można „rozmawiać z” zamiast „gadać o”. Dzięki udziałowi w warsztatach nauczyć się można pełniejszego wyrażania samego siebie. Jest to również okazja do tego, aby zobaczyć w jaki sposób można przestać słuchać pretensji i oskarżeń a zacząć dostrzegać stojącego za nimi człowieka.

Zapraszamy na cykl 4 spotkań prowadzonych w oparciu o ideę NVC i jej interpretację przez osobę prowadzącą.

NVC to komunikacja empatyczna, nazywana językiem żyrafy lub językiem serca. Jest niezwykłym narzędziem pozwalającym na budowanie satysfakcjonujących relacji opartych na autentyczności, szczerości i empatii.

Cykl kończy się otrzymaniem „Certyfikatu uczestnictwa” oraz umożliwia kontynuację szkolenia u innych (także certyfikowanych) trenerów NVC.

Marshall B. Rosenberg, twórca Nonviolent Communication (NVC), mawiał, że słowa mogą stawiać mury lub otwierać okna. Przyjdź na warsztaty i przekonaj się na czym polega uwalniająca i otwierająca moc Porozumienia.

Prowadząca szkolenie: Agnieszka Adamczak

Agnieszka Adamczak: coach i pedagog, entuzjastka Porozumienia bez Przemocy. Autorka bloga dzieckozwyzwaniem.pl

Koszt: Za cykl 4 warsztatów: 300 zł / 500 zł

Miejsce: Arena Kreatywnej Edukacji, ul. 17 Stycznia 90, 64-100 Leszno Organizator: Fundacja Arena i Świat (dochód z warsztatów przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji)

Zapisy

Zapisu dokonujemy poprzez zgłoszenie telefoniczne/sms (tel. 509 080 424) oraz dokonanie wpłaty zaliczki (lub całości) za szkolenie na konto: Fundacja Arena i Świat mBank 45 1140 2004 0000 3902 7739 2340 w tytule wpisując nazwę szkolenia i miesiąc jego realizacji + imię i nazwisko uczestnika.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń/wpłat. Liczba miejsc ograniczona max. 8 osób.

Informacje i zapisy: tel. 509 080 424

Serdecznie zapraszamy 🙂