Ze względu na liczne zapytania otwieramy możliwość skorzystania z naszych kreatywnych zajęć nie tylko stacjonarnie, ale także w przedszkolach i szkołach dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz 7-10 lat. Nasz zespół przygotował ofertę pojedynczych zajęć, jak i całych cykli składających się z 4,5 lub 7 spotkań realizowanych w ciągu całego roku.

 Zaproś Nas!

 • Warsztaty są przepełnione ciekawostkami oraz inspirującymi doświadczeniami. Zajęcia zaciekawiają światem i mają charakter aktywizujący uczestników (zarówno intelektualnie jak i ruchowo). 
 • Czas warsztatu to 45-60min. Przedstawiony poniżej opis warsztatów traktujemy jako bazę wyjściową, a sam przebieg zajęć adaptujemy do możliwości rozwojowych konkretnych grup wiekowych. 
 • Na terenie Leszna koszt pojedynczego warsztatu dla grupy (max.25 osób) wynosi 350 zł. Kiedy w danej placówce tego samego dnia realizowany jest warsztat w kilku grupach lub w sytuacji gdy jedna grupa zamawia cały cykl zajęć możliwe jest uzyskanie ceny od 200 zł za warsztat. Ceny ustalamy indywidualnie na podstawie liczby zajęć, grup, odległości. 
 • Poza proponowaną ofertą jesteśmy w stanie przygotować warsztat odpowiadając na potrzeby konkretnej grupy.
 • Warsztaty realizujemy we współpracy z naszą Fundacją (Arena i Świat). Cena warsztatów w przeliczeniu na osobę jest atrakcyjna, gdyż oferta ma charakter społeczny i wynika z naszej misji (nie celów zarobkowych). Dochód z warsztatów przekazany zostanie na realizację celów statutowych Fundacji Arena i Świat.

Proponowane warsztaty:

 • W KRAINIE  FANTAZJI (1 warsztat)

  W trakcie warsztatu zanurkujemy do ukrytych zakamarków naszej wyobraźni, dzięki której zastanowimy się co by było gdyby z kranu płynął sok malinowy, woda była sucha, a  drzewa wyrastały z chmur? Dowiemy się co trzeba zrobić, aby przejść przez dziurę w kartce. Przeprowadzimy bardzo kolorowy eksperyment, który wyjaśni nam dlaczego do zmywania naczyń potrzebny jest płyn.  Poznamy zwierzę, którego potomstwo waży 3 tony oraz podstawowe zwroty języka migowego nurków. Ponadto towarzyszący nam przybysz z plasteliny przeniesie nas w najciemniejszą czeluść oceanu, a podróż urozmaicą magiczne portale… Jesteście na to gotowi?

 • SZLAKIEM FIGUR GEOMETRYCZNYCH (5 warsztatów)

   Cykl 5 warsztatów pozwoli przełamać myślenie o figurach jako o czymś abstrakcyjnym i niezrozumiałym. Przy bliższym poznaniu trójkąt, kwadrat, okrąg, prostokąt i trapez okażą się nie tylko czymś łatwym, ale i bardzo interesującym…

  Warsztat I   TRÓJKĄT 
  Znacie instrument zwany trójkątem? Dziś nauczymy się jak można wykonać własny instrument z wykorzystaniem szkła i wody. Stworzymy własną orkiestrę, a zabawa w dyrygenta dostarczy nam dużo radości. Zastanowimy się co łączy piramidę, czapkę urodzinową i wafelek od loda oraz dowiemy się czym jest Trójkąt Bermudzki i gdzie się znajduje.

  Warsztat II  KWADRAT
  Nauczymy się robić nietuzinkową układankę. Dowiemy się co trzeba zrobić, aby przejść przez dziurę w kartce oraz jak przy pomocy małej kwadratowej kartki sprawić, że po odwróceniu szklanki do góry dnem nic się z niej nie wyleje. Będziecie mieli okazję nie tylko poznać, ale i zagrać na instrumencie, który w oka mgnieniu z kwadratu zmienia się w prostokąt. Hmmm…. A może kwadrat i prostokąt to w sumie jedno i to samo? 

  Warsztat III OKRĄG
  Nasz okrągły warsztat zaowocuje wieloma zabawami ruchowymi do których wykorzystamy hula-hop, wełnę i pierścionek. Dowiemy się czy księżyc jest okrągły czy może przypomina kształtem rogala. Nauczymy się sztuczki ze znikającym pieniądzem, a na deser wykonamy doświadczenie z pianką do golenia i kolorowymi barwnikami. Jesteście gotowi?

  Warsztat IV PROSTOKĄT
  W trakcie warsztatów nasz dywan stanie się ogromną tablicą, a nasze ciała będą kredą, która utworzy niezwykłą wręcz mozaikę z kształtów. Przyniesione na zajęcia koperty odkryją przed nami świat prostokątów, który jest bliższy niż Wam się wydaje. A prostokątne podkładki będą nam bardzo potrzebne, podczas odkrywania tajników doświadczenia z musująca tabletką.

  Warsztat V TRAPEZ
  Dzięki współpracy wszystkich uczestników rozłożymy trapez na czynniki pierwsze i dowiemy się bez jakich kształtów nie mógłby istnieć. Wykonamy doświadczenie, które pokaże nam co się dzieje z papierem, gdy pochłania wodę oraz puścimy wodze fantazji tworząc nowatorskie kształty. Odpowiemy na pytanie dlaczego statki nie toną i czy kształt kadłuba przypominający trapez ma wpływ na jego wyporność.

 • SPOTKANIE Z CZTEREMA ŻYWIOŁAMI (4 warsztaty)

  Są ich cztery, każdy z nich inny, tworzą dwie pary przeciwności, a ich źródłem jest siła natury. Z  różną intensywnością otaczają nas każdego dnia, z czego czasem nie zdajemy sobie sprawy… ale czy tylko na pewno nie kryją w sobie jakiejś zagadki? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie zajęć, których motywem przewodnim będzie historia postaci o imionach rozpoczynają się od liter W, O, P i Z. Moc eksperymentów przybliży nam ich największe tajemnice. Poznamy ich codzienne zwyczaje, sprawdzimy czy od czasu do czasu lubią spędzać czas razem.  Możecie być pewni, że w trakcie tych spotkań będziemy pędzić jak burza, bo mamy sporo do opowiedzenia. 

  Warsztat I   POWIETRZE 
  Delikatny powiew wiatru wprowadzi nas w tajemnicze przygody Pana P. Jest on pierwszym bohaterem naszej przyrodniczej opowieści, która przez cztery spotkania będzie nam towarzyszyła. Dowiemy się czy Pan P. może mieć gorszy nastrój, co się dzieje kiedy na swojej drodze spotyka poduszkowca, oraz kto daje mu się we znaki. Zastanawialiście się, co to może znaczyć,  że mówią na niego „halny”?

  Warsztat II  OGIEŃ
  Z jednej strony groźny i nieprzewidywalny, z drugiej jednak, często staje się najlepszym pomocnikiem człowieka. Jak rozwiążą się rozterki Pana O. ? Kiedy Pan O. może być niebezpieczny i czy przyjaźni się z Panem P. ? Doświadczenie z ogniem pomoże nam się o tym przekonać, sprawdzimy czy za każdym razem daje efekty świetlne i dźwiękowe. Możecie być pewni, że w trakcie naszego drugiego spotkania nie tylko atmosfera będzie naprawdę gorąca. 

  Warsztat III WODA
  Ma trzy stany skupienia, zajmuje 71% powierzchni Ziemi, jest drogocennym płynem, który bezustannie krąży w przyrodzie.  Dodatkowo Pani W. jako jedyna w gronie towarzyszy tej opowieści, ma wiele właściwości łagodzących, i czuwa nad kondycją całej ekipy. Jesteście ciekawi, czy jako jeden z najlepszych rozpuszczalników zda nasz egzamin z napięcia powierzchniowego? Jesteśmy przekonani, że pozwoli nam na świetną zabawę z dawką pozytywnej energii. 

  Warsztat IV ZIEMIA
  To już ostatnie spotkanie z naszymi bohaterami. Ziemia, o której dziś będziemy mówić, ukaże przed nami swoje zakamarki i pozwoli poznać swoje dawne dzieje. Zastanowimy się także, jakie mogą być jej losy za kilkadziesiąt lat. Sprawdzimy jak Pani Z. zachowuje się w kontakcie z P. W. i O. W zabawie z różnymi jej postaciami przekonamy się o jej możliwościach. Już nie możemy się doczekać!

 • WARSZTATY INSPIROWANE KOLORAMI TĘCZY (7 warsztatów)

   Zapraszamy do świata pełnego najpiękniejszych barw. Wybierzemy się w podróż po wszystkich kolorach tęczy i sprawdzimy czy na jej końcu kryje się niezwykły skarb.  

  Warsztat I   CZERWONY
  Czy wiecie, że pewien czerwony owoc zawiera więcej witaminy C niż cytryna? Czy pomidor to na pewno warzywo? Co łączy truskawkę z cebulą i czosnkiem? Ile ważył najcięższy na świecie burak? Na te jak i inne pytania odpowie nasz pierwszy warsztat, który zaskoczy nie tylko wspaniałymi ciekawostkami, ale także zjawiskowym doświadczeniem.

  Warsztat II  POMARAŃCZOWY
  Podążając za unoszącym się w pomieszczeniu zapachem jesiennych liści udamy się w odwiedziny do pewnego znajomego, który ma pomarańczową sierść i puszystą kitę. Wiecie już kto to taki? Dzięki niemu dowiemy się, co jest potrzebne, aby wykonać prawdziwy wulkan i sami wywołamy jego erupcję. Dołożymy do tego bardzo energiczną zabawę i eksplozja radości murowana!

  Warsztat III   ŻÓŁTY
  Podczas naszego iście żółtego warsztatu dowiecie się dlaczego Słońce świeci na żółto i czy to prawda, że pszczoły to aktualnie najbardziej potrzebni mieszkańcy naszej planety? Nauczymy się robić eksperyment z wykorzystaniem wody, cytryny i zapałek, a ponadto sprawdzimy dlaczego niektóre rzeczy toną, a inne unoszą się na wodzie. Przyjrzymy się bliżej konsystencji miodu, a jego lepkość zostanie przez nas wykorzystana w zabawie.

  Warsztat IV    ZIELONY
  Przed nami nie lada wyzwanie! Nauczymy się wykonywać niezwykłą lampę, która przeniesie nas do świata pełnego roślin. Dowiemy się czym są „PŁUCA ZIEMI” i czy są nam potrzebne oraz poznamy trudne słowo, które rozpoczyna się na sylabę CHLO, będziemy mieć także okazję do pobrudzenia swoich rąk podczas… sadzenia roślin! 

  Warsztat V    NIEBIESKI
  Inspiracją warsztatu stał się błękit nieba jak i mórz i oceanów. Tym razem zajmiemy się fenomenem latających ptaków oraz mechanizmami funkcjonowania statków powietrznych. Odkryjemy czy w balonie jest kierownica oraz dlaczego samoloty nigdy nie latają w linii prostej. Zanurkujemy w głębiny oceanu i poznamy kilka ciekawostek na temat ich mieszkańców. Woda posłuży nam także do kilku eksperymentów.

  Warsztat VI   INDYGO
  W trakcie warsztatu poznamy najdziwniejsze nazwy kolorów i zastanowimy się jak one powstają. Nauczymy się robić niezwykłą tęczę z cukierków oraz doświadczenie ze znikającym atramentem, a na zakończenie stworzymy wyjątkowy pojazd z balonu, który zabierze nas nad gwieździsty firmament.

  Warsztat VII FIOLETOWY
  Dowiemy się czy kameleon położony obok bakłażanów zrobi się fioletowy oraz dlaczego do szafy wkłada się woreczki z lawendą. Odprężymy się podczas rozpoznawania owocowych i kwiatowych zapachów, a na zakończenie nauczymy się doświadczenia, które wprawi nas w osłupienie.

 

                                                                                                                                 Zapraszamy do kontaktu