O Nas

Arena Kreatywnej Edukacji to miejsce zabawy, nauki i rozwoju. Naszą naczelną ideą jest wprowadzenie innowacyjności w edukacji. Poprzez odpowiednie wykorzystanie sprawdzonych na świecie praktyk, pragniemy zaproponować kreatywne sposoby zdobywania i wykorzystywania wiedzy, tak by nauka stała się intelektualną przygodą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Mamy świadomość potencjału tkwiącego w dzieciach oraz ogromnej wagi edukacji we wczesnych fazach rozwoju, dlatego też poprzez proponowane zajęcia chcemy rozwijać w dzieciach bardzo ważne dziś kompetencje, zaniedbywane we współczesnej szkole.

Z naszych doświadczeń wynika, iż dzieci mogą z ogromną radością uczyć się i zaspokajać swoją poznawczą ciekawość. Wierzymy, że udział w naszych zajęciach pozwoli rozwinąć w uczestnikach kluczowe kompetencje takie jak kreatywność, myślenie krytyczne, komunikatywność, umiejętność współpracy, inteligencję emocjonalną oraz przedsiębiorczość.

Świadome ogromnych walorów kreatywnej edukacji pragniemy popularyzować ją wśród rodziców, a także osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Stąd w naszej ofercie znajdują się również kursy i szkolenia dla studentów, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, opiekunów, animatorów i wszystkich tych, którzy zaciekawieni ideą kreatywnej edukacji chcą pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności.

Założycielki:

Monika Kościelniak – pedagog, dr nauk społecznych. Pasjonatka prowadzenia rozmów z maluchami. Doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą zaczęła gromadzić już jako uczennica szkoły średniej, podejmując wolontariat w placówce opiekuńczo-wychowawczej oraz w PCK. Kolejne szlify zdobywała w ośrodku interwencji kryzysowej, świetlicy socjoterapeutycznej, na dziecięcych koloniach i obozach. Jedne z pierwszych kroków w pracy z dziećmi i młodzieżą stawiała także w szeregach organizacji pozarządowych. Obecnie jest nauczycielem akademickim i opiekunem studenckiego koła naukowego. Ku niezadowoleniu męża – uwielbia spacery.

Marta Grześko-Nyczka – pedagog, dr nauk społecznych. Od ponad dziesięciu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Począwszy od wolontariatu w świetlicy socjoterapeutycznej oraz pracy z dziećmi niepełnosprawnymi w ramach działalności PCK, po prowadzenie różnorodnych warsztatów dla Fundacji Centrum Aktywności Twórczej oraz kreatywnych kursów w Arenie. Ma doświadczenie w edukacji dorosłych. Jako trener zrealizowała wiele aktywnych kursów i szkoleń. Przez sześć lat pracowała także jako nauczyciel akademicki przygotowując studentów do pracy pedagogicznej. Prywatnie mama 6letniej Kornelii. Zafascynowana kreatywnością dzieci przygląda się im z ogromnym podziwem i radością.

Zdjęcie zespołu Areny z września 2022