Warsztaty Letnie/Zimowe

Aby spędzić wspaniałą przygodę podczas wakacji letnich lub zimowych nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko z domu. Warsztaty w Arenie są pełne niespodzianek, zaskakujących sytuacji i niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy dzieci do twórczych aktywności, zabaw na fali wyobraźni, z wykorzystaniem ruchu, muzyki oraz angażujących wszystkie zmysły. Poza tym dajemy przestrzeń do swobodnej zabawy z rówieśnikami, która nie dość, że sprawia dużo frajdy to zarazem jest formą ćwiczenia komunikacji interpersonalnej jak i zasad funkcjonowania w grupie.

Pełni ekscytacji i zapału zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do uczestnictwa w cyklu warsztatów z podziałem na grupy wiekowe. Czekają na nie pasjonujące zajęcia, w trakcie których zapewniamy dużo pozytywnej energii, interesujące ciekawostki, szczyptę zaskakujących eksperymentów, czas na relaks oraz ogromną dawkę artystycznego szaleństwa z wykorzystaniem wszystkiego, co wydaje się być już niepotrzebne. A co będzie tematem głównym? 

Nie od dziś wiemy, że książki przenoszą nas do świata wyobraźni, ale dopiero ich ekranizacje pomagają ujrzeć opisane historie w obrazach. To dobry moment, by uchylić Wam rąbka tajemnicy. To właśnie książki i filmy będą naszym tematem wiodącym. A jakie konkretnie? Zobaczcie w opisach… Opisy zostawiają jednak pewną tajemnicę i niespodzianki, które będą odkrywane poprzez uczestników warsztatów.

LATO 2022 – Zapisy ruszają 5 maja! Zapraszamy

Do wyboru terminy:
27.06-1.07.2022 –
CZARODZIEJSKA WYPRAWA W NIE(?)ZNANE  – Czy są z tu fani książek i filmów o tematyce magicznej?! A może znajdzie się ktoś, kto zechce z nami wsiąść do pociągu na peronie 9 i ¾ i stanąć przed magicznymi drzwiami w domu rodziny Madrigal? Kto jest na tyle odważny, by razem z Alicją dogonić królika w Krainie Czarów?! Komu nie straszne są ogień, woda i powietrze? Ach, czarodziejski klimat schowany za stronami niesamowitych książek i ich ekranizacji to bilet do wspaniałej przygody, podczas której eliksiry, zaklęcia i nadprzyrodzone moce będą na porządku dziennym. Tak, to będzie się działo w pierwszym tygodniu naszych kreatywnych warsztatów w Arenie! Zabierzcie ze sobą w kieszeń swoje ulubione zaklęcia. Może uda się je wspólnie przetestować! To co, gotowi? – bo my już nie możemy się doczekać!

4.07-8.07.2022 – FASCYNUJĄCY ŚWIAT ZWIERZĄTTropem zwierząt?! Tak! Jeśli jesteś ich cichym wielbicielem, a ukryte na kartach książek zwierzęce przygody poprawiają Ci humor, to ten turnus jest właśnie dla Ciebie! Cztery łapy, kopyta lub płetwy prowadzą nas do niecodziennych i zadziwiających zmagań. W towarzystwie kotów, lwów, małp i wielu, wielu innych gatunków przemierzymy kilometry sawanny, łąk a także asfaltu. To będzie fascynująco-ekscytującą wyprawa do świata wyobraźni, w której Doktor Dolittle nauczy nas jak porozumiewać się ze zwierzętami, Sid z Epoki Lodowcowej zdradzi trasę na polanę pełną mlecyków, a Pingwiny z Madagaskaru dostarczą niezliczone ilości przygód otulonych żarcikami w swoim stylu. Walizki spakowane? – ruszamy!

1.08-5.08.2022 – PRZYGODOWY ZAWRÓT GŁOWY!  Hej, ho! Arena w tym tygodniu zamieni się w krainę książek i bajek, które ukażą nam niespotykane przygody bohaterów. Ich supermoce pomogą nam odkryć to, co w nas najcenniejsze! Przypomnimy sobie historie, na których myśl pojawia się gęsia skórka. Wprawimy nasze mózgi w stan intensywnego myślenia! UWAGA! UWAGA! Nie ma co próżnować – sprawdzimy też swoje siły w trakcie zadań specjalnych! Wiemy, że jesteście już ciekawi, kto będzie nam towarzyszył Na ten moment możemy tylko zdradzić, że odwiedzimy dżunglę, lasy liściaste i iglaste oraz wielkie aglomeracje, które są w niebezpieczeństwie. Czy już się domyślasz o kim mowa? Na sam koniec przygotujemy kufer prawdziwego pogromcy przygód. Jak myślisz co powinno się w nim znaleźć? Pamiętaj, żeby przed wejściem do Areny powiedzieć: Witaj przygodo!

8.08-12.08.2022  – NA TROPIE ZAGINIONYCH PRZEDMIOTÓW, CZYLI JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM DETEKTYWEM? Jesteśmy przekonani, że są wśród nas wielbiciele tajemniczych historii, których zakończenie nie jest oczywiste na pierwszy rzut oka. W tym tygodniu Arena Kreatywnej Edukacji zamieni się w Biuro Detektywistyczne, które zajmie się sprawami szczególnymi, takimi jak zniknięcie obrazu, czy włamanie do muzeum. Enola i Sherlock Holmes, Scooby-Doo czy Mali Agenci to posiadacze bardzo przydatnych umiejętności, będących kluczem do rozwiązania wielu niewyjaśnionych zagadek. Wszystko co będzie potrzebne w trakcie naszego wspólnego tygodnia, możemy zmieścić w podręcznym neseserze. Co to będzie? Jakie atrybuty pomogą nam w rozszyfrowaniu tajemniczych “skarpetkowo – zakręconych” zagadek? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, ale nie zdradzamy ich nikomu! To ściśle tajne, a my już odliczamy dni, kiedy się z Wami nimi podzielimy! 😀

Podczas każdego turnusu utworzone zostaną dwie grupy wiekowe 6-8latków i 9-12latków.

Podczas warsztatów dzieci będą miały dużą swobodę, co do wyboru rodzaju aktywności oraz możliwość rozwijania własnych twórczych pomysłów. W tym samym czasie będą mogły zajmować się w podgrupach lub samodzielnie tym, co najbardziej im w duszy gra. Stawiamy na indywidualne potrzeby i adekwatne dopasowanie zajęć do możliwości i zainteresowań. Jesteśmy również otwarci na modyfikacje programu zgodnie z tym, czego najbardziej będą pragnęli uczestnicy warsztatów. Już nie możemy się doczekać tego radosnego gwaru i swobody, która sprawia, że dzieci mogą się spełniać i pięknie rozwijać twórczo i społecznie.

ZAPEWNIAMY:

  • Autorski program zajęć zbudowany na kanwie wiodącego tematu przewodniego, uwzględniający różnorodne formy aktywności, od prac plastycznych, konstrukcyjnych po zabawy ruchowe, sportowe, taneczne, teatralne czy eksperymenty naukowe.
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
  • Zajęcia w małych grupach (max. 12 osób).
  • Ciepłą i serdeczną atmosferę.
  • Drugie śniadanie i obiad. Napoje dostępne cały czas.
  • Opiekę w godzinach 8.30-15.30 (koszt 100zł/110zł za dzień).
    dodatkowa godzina 7.30-8.30 (+10zł/dzień ).

Koszt: Promocja 100 za dzień do 20.05.2022! Cena regularna 110 zł za dzień
Opieka w godzinach 8.30-15.30 (koszt 100zł za dzień, po 20.05.2021 koszt 110zł za dzień) + dodatkowa opłata 10zł/h 7.30-8.30.
Np. opłata first minute za dziecko zapisane na 5 dni po 7h wynosi – 5x100zł – 500zł, po 15.05 za 5dni po 7h koszt- 5x 110zł= 550zł

ZAPISY 
W pierwszej kolejności dokonujemy zapisów dzieci na 5 dni warsztatów. Dzieci zapisane na 1 lub kilka wybranych dni zostają zapisane na listę rezerwową i będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach, jeśli będą jeszcze miejsca.

Zapisu dokonuje się poprzez zgłoszenie mailowe na adres: arena.leszno@gmail.com, a następnie dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł za dziecko (w przypadku zgłoszenia na 5 dni warsztatów) na konto firmy, podając w tytule imię i nazwisko dziecka. Pozostałą kwotę należy wpłacić przelewem do pierwszego dnia rozpoczęcia warsztatów lub gotówką na miejscu.

Wpłaty dokonuje się na konto:
Arena Kreatywnej Edukacji
Santander Bank Polska 60 1090 1245 0000 0001 5081 5166

Prosimy podać w wiadomości niezbędne dla nas informacje:
– imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia
– tel. kontaktowy do rodzica
– wybrane daty warsztatów oraz godziny (od 7.30 czy od 8.30)
– dieta zwykła czy wegetariańska, alergie pokarmowe itp.
– zgodę lub brak zgody na publikację zdjęć dziecka na naszej stronie facebook-owej 
– dane do faktury, jeśli potrzeba (zaznaczamy, że nasze warsztaty nie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, nie są formą wypoczynku zwaną w przepisach: półkoloniami) na fakturze możemy napisać w tytule „półkolonie”, ale nie możemy wystawić dodatkowego zaświadczenia.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 783 295 646 lub 883 727 414.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!