Warsztaty Letnie/Zimowe

Aby spędzić wspaniałą przygodę podczas wakacji letnich lub zimowych nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko z domu. Warsztaty w Arenie są pełne niespodzianek, zaskakujących sytuacji i niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy dzieci do twórczych aktywności, zabaw na fali wyobraźni, z wykorzystaniem ruchu, muzyki oraz angażujących wszystkie zmysły. Poza tym dajemy przestrzeń do swobodnej zabawy z rówieśnikami, która nie dość, że sprawia dużo frajdy to zarazem jest formą ćwiczenia komunikacji interpersonalnej jak i zasad funkcjonowania w grupie.

Pełni ekscytacji i zapału zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat do uczestnictwa w cyklu warsztatów zimowych z podziałem na grupy wiekowe. Czekają na nie pasjonujące zajęcia, w trakcie których zapewniamy dużo pozytywnej energii, interesujące ciekawostki, szczyptę zaskakujących eksperymentów, czas na relaks oraz ogromną dawkę artystycznego szaleństwa z wykorzystaniem wszystkiego, co wydaje się być już niepotrzebne. A co będzie tematem głównym? Zobaczcie poniżej… Opisy zostawiają jednak pewną tajemnicę i niespodzianki, które będą odkrywane poprzez uczestników.

LATO 2023 – Zapisy od 10 KWIETNIA! Zapraszamy

Do wyboru terminy:

TURNUS I   3-7.07.2023 – MASY SENSORYCZNE I NIE TYLKO – Zabieramy Was w niezwykłą podróż do świata zmysłów! Lubicie brudzić ręce? To idealnie się składa, bo my też! Nasze warsztaty umożliwią nam doświadczanie przy pomocy wszystkich zmysłów. Ręce i stopy będą miały mnóstwo zabawy. Zrobimy masy, które pachną jak fantastyczna, kolorowa guma balonowa… Stworzymy mazidła, po których nasze dłonie będą gładkie jak nigdy! Wyczarujemy coś błyszczącego i mieniącego się najpiękniejszymi barwami tęczy. Przygotujemy wybuchowe mieszanki, które sprawią, że będzie baaaardzo brudno! To co? Pakujecie plecaki i wyruszacie z nami w podróż pełną sensorycznych przygód?

TURNUS II   10-14.07.2023 – ZRÓB TO SAM – Takich warsztatów nie możecie przegapić! Jesteśmy pewni, że są wśród nas domowi majsterkowicze, którzy chętnie korzystają z takich narzędzi jak młotki i pędzle. Jeśli na co dzień zastanawiacie się jak można zrobić coś z niczego, a dbanie o środowisko nie jest Wam obojętne, to ten turnus będzie dla Was w sam raz. W trakcie wspólnej zabawy damy drugie życie niepotrzebnym rupieciom i poruszymy szare komórki do twórczego projektowania. To będzie tydzień pełen niezwykłych metamorfoz. Tylko z nami stworzycie kreatywne skarbonki z pudełek po mleku, unikatowe wazoniki i organizery! A może macie ochotę własnoręcznie rozkręcić radio do ostatniej śrubki ? Tak, tak, dobrze czytacie! To jak? Dołączycie do nas?

TURNUS III   24-28.07.2023 – KRAINA LEGO I WYOBRAŹNI – Hop! Hop! Czy są tu fani małych, kolorowych klocków? My już wiemy, że tak. Doszły nas słuchy, że ten tydzień będzie najgłośniejszym, najbardziej kolorowym i przestrzennym turnusem w Arenie. Nasze prace plastyczne będą ogromne z nutką kreatywności i wyobraźni, staną się dziełem sztuki, więc będą nietuzinkowe oraz oryginalne. Klocki Lego będą nam towarzyszyć codziennie w wielu aktywnościach! Takiej ilości klocków Lego w jednym miejscu z całą pewnością jeszcze nie widzieliście. Będziemy mogli stworzyć za każdym razem coś innego – komisariat policji, ogród, sklepy lub….. Zostawmy to naszej fantazji! A może stworzymy swój własny świat, zbudujemy swoją historię, a wy odegracie w nim główne role?

TURNUS IV   31.07- 04.08.2023 – ODKRYCIA I WYNALAZKI – W tym tygodniu przeniesiemy się w czasy, które są Wam znane tylko z książek, filmów i opowiadań dziadków. Sprawdzimy jak powstaje papier, dowiemy się kiedy wyprodukowano Fiata 126, poznamy początki świata mody, a muzycznie dowiemy się jaki dźwięk wydał pierwszy instrument. Odkryjemy historię dinozaurów i przeniesiemy się w ich świat. Każdego dnia będziemy tworzyć małe lub duże, kwadratowe albo trójkątne, płaskie lub wypukłe dzieła, które ozdobią Twój pokój i będą przypominać Ci o minionym tygodniu pełnym wrażeń. Zamienimy się w archeologów, architektów, malarzy, muzyków, konstruktorów oraz projektantów, a więc pokażemy Wam jaki kreatywny potencjał w Was drzemie tworząc coś z niczego! Nie może Cię tu zabraknąć!

TURNUS V   7-11.08.2023 – HARRY POTTER SZKOŁA MAGII – Ten tydzień jest dla miłośników zaklęć i czarodziejstwa. Wyrusz z Nami w niesamowitą wyprawę z peronu 9 i 3/4 do Hogwartu, ale nasz pociąg nie zatrzyma się tylko na jednym peronie… Z pewnością będzie to czas z nutką tajemniczości i magii. O tym do jakiego domu Hogwartu będziesz przynależał zadecyduje Tiara Przydziału. Stworzymy atrybuty prawdziwych czarodziei -miotły, różdżki? Niech to pozostanie dla Was niespodzianką. Magiczne eliksiry oraz kreatywne zaklęcia unosić się będą ponad naszymi głowami. Każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak bohater najsłynniejszej powieści J. K. Rowling. Będzie się działo! To co, wsiadajcie na swoje miotły, zabierajcie sowy i pokiwajcie Mugolom – gdyby tylko wiedzieli gdzie się wybieracie…

TURNUS VI   21-25.08.2023 – ZA ARENIWYMI DRZWIAMI – Wakacyjna gwiazda programu naszego zespołu. Czy zastanawiałeś się kiedyś co kryje w sobie nasza ukochana Arena? Co skrywają pojemniki i szafy, których nie otwieraliśmy dla Was nigdy wcześniej? Ten turnus jest dla każdego kto lubi odkrywać, poszukiwać, eksperymentować, rozwiązywać zagadki oraz łączyć pewne elementy. Przyda się nam lupa, bystre oko i jeszcze bardziej zwinny umysł. Tanecznym krokiem przejdziemy po naszych salach i wykorzystamy wszystko co się w nich znajduje. Przekonamy się, że ze słoiczków, papierowych rolek, serwetek, balonów mogą powstać prawdziwe cuda, a przy połączeniu pewnych składników zrobimy magiczne, kolorowe, szalone eksperymenty, które na długo zostaną w Twojej pamięci. Poznaj tajemnice arenowego świata.

Podczas każdego turnusu utworzone zostaną dwie grupy wiekowe 5-7latków i 8-12latków.

Podczas warsztatów dzieci będą miały dużą swobodę, co do wyboru rodzaju aktywności oraz możliwość rozwijania własnych twórczych pomysłów. W tym samym czasie będą mogły zajmować się w podgrupach lub samodzielnie tym, co najbardziej im w duszy gra. Stawiamy na indywidualne potrzeby i adekwatne dopasowanie zajęć do możliwości i zainteresowań. Jesteśmy również otwarci na modyfikacje programu zgodnie z tym, czego najbardziej będą pragnęli uczestnicy warsztatów. Już nie możemy się doczekać tego radosnego gwaru i swobody, która sprawia, że dzieci mogą się spełniać i pięknie rozwijać twórczo i społecznie.

ZAPEWNIAMY:

  • Drugie śniadanie i obiad
  • Napoje dostępne cały czas
  • Polisę ubezpieczenia NNW
  • Autorski program zajęć zbudowany na kanwie wiodącego tematu przewodniego, uwzględniający różnorodne formy aktywności, od prac plastycznych, konstrukcyjnych po zabawy ruchowe, sportowe, taneczne, teatralne czy eksperymenty naukowe
  • Aktywności również na świeżym powietrzu (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych)
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
  • Zajęcia w małych grupach (max. 12 osób)
  • Ciepłą i serdeczną atmosferę
  • Opiekę w godzinach 8.30-15.30. Dodatkowa godzina 7.30-8.30 (+10zł/dzień )

Koszt:Promocja 110 zł za dzień przy zapisie do 24.04.2023! Cena regularna 120 zł za dzień
Opieka w godzinach 8.30-15.30 + dodatkowa opłata 10zł/h 7.30-8.30.

ZAPISY 
W pierwszej kolejności dokonujemy zapisów dzieci na 5 dni warsztatów. Dzieci zapisane na 1 lub kilka wybranych dni zostają zapisane na listę rezerwową i będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach, jeśli będą jeszcze miejsca.

Zapisu dokonuje się poprzez zgłoszenie mailowe na adres: arena.leszno@gmail.com, a następnie dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł za dziecko (w przypadku zgłoszenia na 5 dni warsztatów) na konto firmy, podając w tytule imię i nazwisko dziecka. Pozostałą kwotę należy wpłacić przelewem do pierwszego dnia rozpoczęcia warsztatów lub gotówką na miejscu.

Wpłaty dokonuje się na konto:
Arena Kreatywnej Edukacji
Santander Bank Polska 60 1090 1245 0000 0001 5081 5166

Prosimy podać w wiadomości niezbędne dla nas informacje:
– imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia
– tel. kontaktowy do rodzica
– wybrane daty warsztatów oraz godziny (od 7.30 czy od 8.30)
– dieta zwykła czy wegetariańska, alergie pokarmowe itp.
– zgodę lub brak zgody na publikację zdjęć dziecka na naszej stronie facebook-owej 
– dane do faktury, jeśli potrzeba (zaznaczamy, że nasze warsztaty nie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, nie są formą wypoczynku zwaną w przepisach: półkoloniami) na fakturze możemy napisać w tytule „półkolonie”, ale nie możemy wystawić dodatkowego zaświadczenia.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 783 295 646.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!