Warsztaty Letnie

Aby spędzić wspaniałą przygodę podczas wakacji letnich nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko z domu. Warsztaty w Arenie są pełne niespodzianek, zaskakujących sytuacji i niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy dzieci do twórczych aktywności, zabaw na fali wyobraźni, z wykorzystaniem ruchu, muzyki oraz angażujących wszystkie zmysły. Poza tym dajemy przestrzeń do swobodnej zabawy z rówieśnikami, która nie dość, że sprawia dużo frajdy to zarazem jest formą ćwiczenia komunikacji interpersonalnej jak i zasad funkcjonowania w grupie.

Podczas każdego turnusu utworzone zostaną dwie grupy wiekowe 6-8latków i 9-12latków.

LATO 2021 

28.06-2.07 Cuda natury (nie) z tego świata! BRAK WOLNYCH MIEJSC
Zapraszamy w niesamowitą podróż do świata cudowności Matki Natury! Nasza planeta jest domem dla wielu wyjątkowych miejsc oraz zjawisk, które swym blaskiem oczarowują od setek tysięcy lat. Wyruszymy tropem największych podróżników, by odkryć tajemnicę lasów deszczowych, rozwikłać zagadkę Nilu i monumentalnych piramid, czy zastanowić się nad fenomenem wodospadu Niagara. Oczywiście TAKA wycieczka to niesamowita okazja do przewiezienia naturalnie cudownych pamiątek, które tworzone we wspólnym gronie na lata pozostaną w pamięci małych podróżników… Plecaki gotowe? – Ruszamy!

5.07-9.07 Szlakiem wielkich artystów BRAK WOLNYCH MIEJSC
Arena na kilka dni zamieni się w prawdziwą galerię sztuki! Zanim jednak zaczniemy artystyczną przygodę spakujemy walizkę pełną niezwykłych rzeczy. W jednej przegródce znajdą się rzeczy szorstkie i gładkie, matowe i błyszczące, ciche i szeleszczące, wpływające na różne zmysły. Do drugiej włożymy zaczarowane kredki, niesforną plastelinę i własnoręcznie zrobione farby, których wykonanie będzie nie lada zadaniem. Trzecią wypełnimy dużą ilością energetycznych zabaw i pozytywnej energii, którą rozdzielimy w miarę potrzeb. Na koniec do bocznej kieszonki wrzucimy garść tajemnicy… i wyruszymy w nieznane!

19.07-23.07 W magicznej krainie NIEzwykłych maszyn OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
Wiedziałeś, że Twój dom kryje wiele tajemnic, a codzienne przedmioty mają swoją historię? Taaak, to właśnie dobry czas na znalezienie odpowiedzi, jak to wszystko działa. Każdego dnia tych półkolonii spotkasz mnóstwo (nie)zwykłych maszyn, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. Sprawdzimy do czego można wykorzystać suszarkę, jak szybko zamrażarka zamienia wodę w lód, po co bęben pralki wciąż się kręci oraz to, jak to się dzieje, że na ekranie widzimy obraz. Wszystko to będzie dobrym pretekstem do świetnej zabawy i eksperymentowania. Już nie możemy się doczekać! 

16.08-20.08 Wynalazki, które zmieniły świat BRAK WOLNYCH MIEJSC
Czy chcecie przenieść się w czasie i poczuć jak prawdziwi wynalazcy? To turnus dla Was! Wspólnie będziemy odkrywać historie (nie)zwykłych rzeczy bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. Czeka na was wiele atrakcji i ciekawostek. Będziemy także tworzyć różne gadżety, pojazdy czy inne wynalazki.  Może stworzymy własne telewizory i mikrofony, które posłużą nam do organizacji Arenowego teleshow. A może zrobimy wspólne karaoke!? Nie obędzie się również bez interesujących eksperymentów! Czyżby na antenie? Zapewniamy Was, że z Areny nie wyjdziecie z pustymi rękoma, a  już na pewno z niezapomnianymi wspomnieniami!

23-27.08 Bądź jak Harry Potter BRAK WOLNYCH MIEJSC
Wyruszcie z Nami w niesamowitą wyprawę do świata magii i czarodziejstwa w Hogwarcie! Jest to niewątpliwie nie lada gradka dla fanów powieści o młodym czarodzieju z wyjątkowymi zdolnościami. Oczywiście wszyscy, jak na uczniów Hogwartu przystało, stawimy się na peronie 9 i ¾, stworzymy własne różdżki, a eliksiry na pewno staną się waszym ulubionym przedmiotem w najlepszej szkole magii na świecie. Będzie się działo! To co, wsiadajcie na swoje miotły, zabierajcie sowy i pokiwajcie Mugolom – gdyby tylko wiedzieli, gdzie się właśnie wybieracie…!!!

Podczas warsztatów dzieci będą miały dużą swobodę, co do wyboru rodzaju aktywności oraz możliwość rozwijania własnych twórczych pomysłów. W tym samym czasie będą mogły zajmować się w podgrupach lub samodzielnie tym, co najbardziej im w duszy gra. Stawiamy na indywidualne potrzeby i adekwatne dopasowanie zajęć do możliwości i zainteresowań. Jesteśmy również otwarci na modyfikacje programu zgodnie z tym, czego najbardziej będą pragnęli uczestnicy warsztatów. Już nie możemy się doczekać tego radosnego gwaru i swobody, która sprawia, że dzieci mogę się spełniać i pięknie rozwijać twórczo i społecznie.

ZAPEWNIAMY:

  • Autorski program zajęć zbudowany na kanwie wiodącego tematu przewodniego, uwzględniający różnorodne formy aktywności, od prac plastycznych, konstrukcyjnych po zabawy ruchowe, sportowe, taneczne, teatralne czy eksperymenty naukowe.
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
  • Zajęcia w małych grupach (max. 12 osób).
  • Ciepłą i serdeczną atmosferę.
  • Drugie śniadanie i obiad. Napoje dostępne cały czas.
  • Opiekę w godzinach 8.30-15.30 (koszt 100zł/110zł za dzień).
    dodatkowa godzina 7.30-8.30 (+10zł/dzień ).

Koszt: Promocja 100 za dzień do 16.05! Cena regularna 110 zł za dzień
Opieka w godzinach 8.30-15.30 (koszt 100zł za dzień, po 16.05.2021 koszt 110zł za dzień) + dodatkowa opłata 10zł/h 7.30-8.30.
Np. opłata first minute za dziecko zapisane na 5 dni po 7h wynosi – 5x100zł – 500zł, po 16.05 za 5dni po 7h koszt- 5x 110zł= 550zł

Z okazji 8 urodzin Areny ostatnie miejsca na warsztatach -8% rabatu.
Cena „last minute” wynosi 506 zł za 5 dni.

ZAPISY 
W pierwszej kolejności dokonujemy zapisów dzieci na 5 dni warsztatów. Dzieci zapisane na 1 lub kilka wybranych dni zostają zapisane na listę rezerwową i będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach, jeśli będą jeszcze miejsca.

Zapisu dokonuje się poprzez zgłoszenie mailowe na adres: polkolonie.arena@gmail.com, a następnie dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł za dziecko (w przypadku zgłoszenia na 5 dni warsztatów) na konto firmy, podając w tytule imię i nazwisko dziecka. Pozostałą kwotę należy wpłacić przelewem do pierwszego dnia rozpoczęcia półkolonii lub gotówką na miejscu.

Wpłaty dokonuje się na konto:
Arena Kreatywnej Edukacji
mBank 18 1140 2004 0000 3802 7800 1647

Prosimy podać w wiadomości niezbędne dla nas informacje:
– imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia
– tel. kontaktowy do rodzica
– wybrane daty warsztatów oraz godziny (od 7.30 czy od 8.30)
– dieta zwykła czy wegetariańska, alergie pokarmowe itp
– zgodę/brak zgody na publikację zdjęć dziecka na naszej stronie facebook-owej 
– dane do faktury, jeśli potrzeba (zaznaczamy, że nasze warsztaty nie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, nie są formą wypoczynku zwaną w przepisach: półkoloniami) na fakturze możemy napisać w tytule „półkolonie”, ale nie możemy wystawić dodatkowego zaświadczenia.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 661275065

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!